تاریخ: ۱۱:۴۹ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۴

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

درآمد شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران در نیم سال اول ۹۸ به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات بالا رفت.

به گزارش رادیوسهام، شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران در نیم سال اول ۹۸ درآمد عملیاتی ۵۷۹ میلیاردی ساخته است. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی مادیرا در این دوره مبلغ ۳۰۹ میلیارد تومان است. بنابراین مادیرا توانسته است سود ناخالص ۲۷۰ میلیارد تومانی در نیم سال اول محقق نماید. سود عملیاتی مادیرا در این دوره ۲۱۱ میلیارد و سود خالص ۱۶۷ میلیاردتومان است که با توجه به این میزان سود خالص، برای هر سهم سود ۱۳۹ تومانی شناسایی کرده است.

درامد مادیرا دو برابر شد

درآمد عملیاتی مادیرا در نیم سال اول ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۲۹ درصدی (معادل افزایش ۳۲۷ میلیارد) داشته است و به ۵۷۹ میلیارد تومان رسیده است. همچنین بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی مادیرا با رشد ۱۰۳ درصدی (معادل افزایش ۱۵۷ میلیاردی) به ۳۰۹ میلیارد تومان رسیده است. افزایش درآمد مادیرا در پی رشد نرخ فروش محصولات رقم خورده است. چراکه تعداد فروش شرکت در نیم سال اول سال جاری نسبت به مدت مشابه کاهش داشته است. مادیرا در نیم سال اول ۹۷ تعداد ۱۸۲ هزار دستگاه به فروش رسانده است که این تعداد در نیم سال اول ۹۸ به ۱۸۰ هزار دستگاه رسیده است. در واقع کاهش ۲ هزار دستگاهی در تعداد فروش محصولات مادیرا روی داده است.

حتما بخوانید :  بلوک ۲۰ درصدی پالایش نفت لاوان به فروش رسید

رشد درآمد "مادیرا" در پی افزایش نرخ فروش محصولات

رشد سود مادیرا در پی رشد فعالیت‌های عملیاتی و غیر عملیاتی

با توجه به رشد درآمد عملیاتی سود ناخالص مادیرا نیز افزایش یافته است. سود ناخالص مادیرا با رشد ۱۷۰ درصدی در نیم سال اول ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۷۰ میلیارد تومان رسیده است. سود عملیاتی نسبت به سود ناخالص رشد بیشتری داشته است که به دلیل کاهش ۱۸ میلیارد تومانی سایر هزینه‌های عملیاتی رقم خورده است. سود عملیاتی با رشد ۳۴۹ درصدی به ۲۱۱ میلیارد تومان رسیده است. اما سود خالص نسبت به ناخالص و عملیاتی رشد بالاتری داشته است که به دلیل رشد سایر درآمدهای غیر عملیاتی رقم خورده استو سود خالص مادیرا با رشد ۴۵۴ درصدی به ۱۶۷ میلیارد تومان رسیده است.

با توجه به رشد سود خالص و شناسایی سود خالص ۱۶۷ میلیاردی در نیم سال اول، مادیرا برای هر سهم سود ۱۳۹۲ ریالی شناسایی نموده است.

رشد درآمد "مادیرا" در پی افزایش نرخ فروش محصولات

حاشیه سود خالص مادیرا به ۲۹ درصد رسید

درآمد عملیاتی مادیرا در نیم سال اول ۹۸ رشد داشته است و به همراه آن بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی مادیرا رشد داشته است اما رشد درآمدها بیشتر از بهای تمام شده بوده که موجب شده است حاشیه سود مادیرا افزایش یابد. حاشیه سود ناخالص مادیرا از ۴۰% در نیم سال اول ۹۷ به ۴۷% در نیم سال اول ۹۸ رسیده است. همچنین حاشیه سود عملیاتی شرکت به دلیل افزایش درآمد عملیاتی و کاهش سایر هزینه‌های عملیاتی رشد داشته است و از ۱۹% به ۳۶% رسیده است. علاوه بر حاشیه سود ناخالص و عملیاتی، حاشیه سود خالص نیز در ادامه به افزایش ۱۷ درصدی از ۱۲% به ۲۹% رسیده است.

حتما بخوانید :  بهترین گزینه سرمایه گذاری برای مردم کجاست؟

براورد درآمد نزدیک به ۷۰۰ میلیاردی برای نیم سال دوم

مادیرا در ابتدای سال ۹۸ برای سال مالی ۹۸ درآمد ۱۳۱۵ میلیاردی پیش بینی کرده است که در نیم سال اول با ساخت درآمد ۲۷۰ میلیاردی، ۲۰% از درآمد برآوردی را پوشش داده است. اما در ادامه مادیرا درآمد پیش بینی شده را تعدیل نموده است و برای نیم سال دوم درآمد ۶۹۲ میلیاردی را پیش بینی کرده است.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه شاخص بورس تا پایان امسال کانال ۵۰۰ هزار واحد را نیز فتح می‌کند، گفت: روند رو به رشد بازار سرمایه دست‌کم تا بهار سال آینده ادامه دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.