تاریخ: ۱۲:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۴

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: از مولفه‌هایی که می‌تواند برای بازار سهام و سرمایه‌گذاران آن مورد توجه باشد، انتشار گزارش‌های شش ماهه شرکت‌ها است.

به گزارش رادیوسهام، رضا رحمتی در خصوص دلایل افت شاخص بورس و تشکیل صف‌های فروش در بازار سرمایه گفت: در چند روز گذشته از نظر بازدهی بازار سهام این روزها یکی از بازارهایی است که برای ورود با دید کوتاه مدت به سرمایه‌گذاران توصیه نمی‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: همچنین ریزش‌های پیاپی این روزهای شاخص بورس و افت قیمت سهام شرکت‌ها نیز این درس بزرگ را برای سهامداران به ویژه تازه‌واردان به همراه داشت که نباید همیشه در این بازار منتظر رشد و سودآوری بود.

وی اضافه کرد: جدا از اینکه بعد از هر افزایش و صعود چشمگیر شاخص بورس و قیمت سهام و لزوم استراحت و اصلاح شاخص و قیمت‌ها، افت این روزهای بازار سهام موجب شده تا ورود نقدینگی به این بازار این روزها با احتیاط بیشتر و در پی آن با کُندی اتفاق بیفتد و این عامل نیز موجب شده تا روند اصلاح بازار سرمایه با عمق بیشتری اتفاق بیفتد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: یکی از تفاوت‌های بازار سهام با سایر بازارها تخصصی بودن این بازار بوده و ورود و حضور در آن نیاز به تخصص، آگاهی، رصد خبرها و دانش بسیار است.

حتما بخوانید :  پیش‌بینی آینده شاخص بورس تهران توسط تحلیلگران تکنیکال

وی در پاسخ به این پرسش که آیا افت‌های این روزهای بازار سرمایه نشانه آغاز رکود در این بازار است؟ گفت: پاسخ به این پرسش در گرو روشن شدن چند موئلفه است. نخست اینکه بازار سرمایه این روزها همتراز و حتی بالاتر از تورم نرخ دلار رشد کرده است؛ بنابراین از این منظر می‌توان گفت بازار سهام به روزهای انتهایی خود نزدیک شده است.

این کارشناس بازار سرمایه اذعان داشت: این در شرایطی است که یکی از عوامی تداوم روند صعودی این بازار حضور نقدینگی است که در حال حاضر این نقدینگی در آن حضور دارد.

وی تصرح کرد: بر این اساس شاید عمده دلیل که بتواند در میان‌مدت روند صعودی شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها را تداوم ببخشید، پیش خور کردن خبرهای خوب در حوزه اقتصادی و روابط سیاسی باشد که فعلا چشم‌انداز مثبتی در این زمینه وجود ندارد. ضمن اینکه رفتار چند روز پیش روی بازار سهام تعیین کننده روند آتی آن خواهد بود.

رحمتی افزود: علاوه بر این یکی دیگر از مولفه‌هایی که می‌تواند برای بازار سهام و سرمایه‌گذاران آن مورد توجه باشد، انتشار گزارش‌های شش ماهه شرکت‌ها است.

منبع: ایبِنا

خبر انتخاب شده برای شما

ذوب آهن پیشگام در منطقی کردن قیمت فولاد در بورس کالا
منصور یزدی زاده با بیان اینکه یکی از نقش‌های بورس کالا منطقی کردن قیمت‌هاست بیان کرد ذوب آهن اولین گام را در راستای این امر برای اصلاح قیمت فولاد برداشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.