تاریخ: ۱۶:۰۱ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۵

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت سبحان دارو در نیم سال اول ۹۸ برای هر سهم سود ۴۷۸ ریالی شناسایی نموده است که نسبت به دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ رشد ۲۹۸ ریالی داشته است.

به گزارش رادیو سهام، سبحان دارو در دوره شش ماهه منتهی به شهریور ۹۸ تعداد ۱۲۶۵ میلیون عدد قرص و دراژه و کپسول و ۳٫۶ میلیون تیوپ پماد و کرم و ۹۵ هزار شیشه قطره به فروش رسانده است که با این تعداد فروش، درآمد ۱۵۹ میلیارد تومانی ساخته است. بهای تمام شده درآمد‌ها عملیاتی دسبحان در این دوره ۷۶ میلیارد تومان است. بنابراین سود ناخالص ۸۴ میلیاردی شناسایی کرده است. همچنین سود عملیاتی ۷۴ میلیاردی و سود خالص ۴۹ میلیارد تومانی ساخته است و برای هر سهم سود ۴۷۸ ریالی شناسایی نموده است.

رشد ۴۰ درصدی درآمد دسبحان در نیم سال اول ۹۸

درآمد عملیاتی دسبحان با رشد ۴۰ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۱۵۹ میلیارد و بهای تمام شده درآمد عملیاتی با رشد ۳۴ درصدی نسبت به دوره قبل به ۷۶ میلیارد تومان رسیده است. به این ترتیب رشد درآمد عملیاتی بیشتر از رشد بهای تمام شده شرکت است. افزایش درآمد دسبحان به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات رقم خورده است.

حتما بخوانید :  بلوک ۲۰ درصدی پالایش نفت لاوان به فروش رسید

کاهش اندک در فروش مقداری محصولات

بررسی مقداری فروش دسبحان نشان می‌دهد میزان صادرات در کپسول و قطره به صفر رسیده است و در بازار داخل نیز مقدار فروش قطره، کپسول، قرص و دراژه کاهش داشته است و تعداد فروش پماد و کرم  در بازار داخل و صادراتی افزایش داشته است. اما به طور کلی فروش مقداری در نیم سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است و افزایش نرخ فروش محصولات منجر به رشد درآمد شرکت شده است.

افزایش 30 تومانی سود هر سهم "دسبحان" در تابستان

افزایش سود خالص دسبحان به کمک رشد درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری

با توجه به تغییرات مقداری و ریالی در فروش دسبحان، شرکت در نیم سال اول ۹۸ مبلغ ۸۴ میلیارد تومان سود ناخالص ساخته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۶ درصدی داشته است. اما به دلیل افزایش هزینه‌های فروش و سایر هزینه‌های عملیاتی و همچنین کاهش سایر درآمدهای عملیاتی، سود عملیاتی نسبت به سود ناخالص رشد کمتری داشته است. با این وجود سود عملیاتی دسبحان با رشد ۳۱ درصدی به ۷۴ میلیارد تومان رسیده است.

اما به دلیل رشد درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و  سایر درآمدهای غیر عملیاتی سود خلاص رشد ۵۱ درصدی را رقم زده است که بالاترین میزان افزایش سود را داشته است. سود خالص دسبحان با رشد ۱۷ میلیاردی به ۴۹ میلیارد تومان در نیم سال اول سال ۹۸ رسیده است.

حتما بخوانید :  ثبت ۱۳ هزار تازه‌وارد در بورس| اظهار نگرانی مسئولان!

بنابراین با توجه به ساخت سود خالص ۴۹ میلیاردی، دسبحان سود ۴۷۸ ریالی برای هر سهم شناسایی کرده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش داشته است.

افزایش 30 تومانی سود هر سهم "دسبحان" در تابستان

رشد سود هر سهم دسبحان نسبت به سه ماهه اول سال

دسبحان در دوره شش ماهه منتهی به شهریور ۹۸ سود ۴۷۸ ریالی به ازای هر سهم شناسایی کرده است که نسبت به دوره سه ماهه، سود هر سهم دسبحان رشد ۲۹۸ ریالی داشته است. بنابراین با توجه به این میزان از یود شناسایی شده در دوره شش ماهه انتظار می‌رودف دسبحان در دوره ۹ ماهه سود ۷۱۷ ریالی شناسایی نماید.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه شاخص بورس تا پایان امسال کانال ۵۰۰ هزار واحد را نیز فتح می‌کند، گفت: روند رو به رشد بازار سرمایه دست‌کم تا بهار سال آینده ادامه دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.