تاریخ: ۱۶:۱۶ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۸

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت صنعتی بهشهر در دوه ۹ ماهه منتهی به شهریور ۹۸ سود ۴۳۳ ریالی ساخته است که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۱۷۶ درصدی داشته است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت صنعتی بهشهر در دوره ۹ ماهه منتهی به شهریور ۹۸ با فروش ۳۱۸ هزار تن فروش درآمد ۲ هزار و ۱۷۹ میلیارد تومانی ساخته است که بهای تمام شده درآمد عملیاتی یک هزار و ۸۵۹ میلیارد تومان است.

قیمت روغن خام و روغن نباتی عوامل اثرگذار بر درآمد و بهای تمام شده محصولات غبشهر

مقدار فروش غبشهر در دوره ۹ ماهه منتهی به شهریور ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۵۷ هزار تنی داشته است اما به دلیل افزایش نرخ فروش روغن نباتی درآمد شرکت با رشد ۱۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲٫۲ هزار میلیارد تومان رسیده است. همچنین به دلیل افزایش رشد قیمت روغن خام، دانه‌های روغنی و لوازم بسته بندی بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی با رشد ۹ درصدی به ۱٫۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.

غبشهر" سود 43 تومانی برای هر سهم شناسایی نمود

رشد سود غبشهر در پی رشد درآمدهای عملیاتی و غیر عملیاتی

با توجه به رشد درآمد عملیاتی و بهای تمام شده درآمد عملیاتی، غبشهر در دوره ۹ ماهه سود ناخالص ۳۲۱ میلیاردی تومانی ساخته است که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۱۴۷ درصدی  (معادل ۱۹۱ میلیارد تومان) داشته است.

حتما بخوانید :  بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری ۲۰۰ درصد بیشتر از بازدهی شاخص کل

سود عملیاتی غبشهر نیز با رشد ۲۲۹ درصدی در این دوره به ۲۱۹ میلیارد تومان رسیده است. هزینه‌های فروش غبشهر رشد ۳۴ میلیاردی و سایر هزینه‌های عملیاتی رشد ۸٫۸ میلیارد تومانی داشته است که بر سود عملیاتی غبشهر اثر منفی گذاشته است و اما رشد ۴ میلیاردی سایر درآمدهای عملیاتی اثر مثبت بر سود عملیاتی غبشهر داشته است.

سود خالص نیز در پی کاهش هزینه‌های مالی و کاهش درآمد سرمایه‌گذاری و افزایش سایر هزینه‌های غیر عملیاتی رشد کمتری نسبت به سود عملیاتی داشته است. سود خالص غبشهر با رشد ۱۷۶ درصدی در دوره ۹ ماهه منتهی به شهریور ۹۸ نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۱۳۰ میلیارد تومان رسیده است. به این ترتیب غبشهر برای هر سهم سود ۴۳۳ ریالی شناسایی کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۷۶ درصدی داشته است.

"غبشهر" سود 43 تومانی برای هر سهم شناسایی نمود

غبشهر در ۶ ماهه منتهی به خرداد ۱٫۲ هزار میلیارد تومان درآمد با حاشیه سود ( ناخالص عملیاتی ) ۱۳درصد داشته و در تابستان به حاشیه سود ۱۷٫۴درصدی رسیده همچنین درآمد تابستان نیز صعودی بوده که با حاشیه سودی بالاتر از گذشته باعث شده تا سودناخالص تابستان تقریبا برابر با کل ۶ ماه اول باشد. غبشهر در ۶ ماه تنها ۱۴۸ ریال سود ساخته بود اما در تابستان به تنهایی ۲۸۵ ریال سود ساخت تا رقم کل سود ۹ ماهه به ۴۳۳ ریال برسد.

حتما بخوانید :  ارزش بازار "ونیکی" افزایشی بود

پوشش ۶۲ درصدی مقدار فروش برآوردی

غبشهر برای سال مالی منتهی به آذر ۹۸ مقدار فروش ۵۲۰ هزار تنی را پیش بینی کرده است که با فروش ۳۱۸ هزار تنی در دوره ۹ ماهه، توانسته است ۶۲% از مقدار فروش برآوردی را پوشش دهد. داده های تاریخی نشان می دهد، فصل پاییز برای غبشهر فصلی پر درآمد خواهد بود. بنابراین می‌توان انتظار داشت غبشهر در سه ماه پایانی سال مالی درآمد قابل توجهی را رقم زند.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

امروز ‌شنبه ۱۷ خرداد شاخص کل بورس با رشد خیره‌کننده بیش از ۴۰ هزار واحدی، تا ارتفاع یک میلیون و ۶۸ هزار واحدی بالا رفت که بالاترین ارتفاعی است که تاکنون بورس تهران موفق به فتح شده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.