تاریخ: ۱۳:۲۷ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۹

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

تراز درآمدی بانک صادرات در سال ۹۸ برای اولین بار مثبت شد و با رشد ۲۶۵ میلیاردی نسبت به ماه قبل به مثبت ۳ میلیارد تومان رسید.

به گزارش رادیو سهام، بانک صادرات در شهریور درآمد ۱۳۶۰ میلیارد تومانی داشته و مبلغ ۱۳۵۸ میلیارد تومان سود به سپرده‌های سرمایه گذاری بلند مدت اعطا نموده است. همچنین در این ماه مبلغ ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا و مبلغ ۲۸۳ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کرده است.

درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی بانک صادرات از ابتدای سال تا انتهای شهریور نرخ رشد ۹ درصدی را طی کرده و از ۸۸۰ میلیارد تومان به ۱۳۶۰ میلیارد تومان رسیده است. اما سود سپرده‌های سرمایه ‌گذاری نرخ رشد کمتری در این بازه زمانی داشته‌اند. سود اعطایی به سپرده‌های سرمایه‌گذاری که در واقع هزینه منابع وبصادر به شمار می‌روند با نرخ رشد ۵ درصدی از ۱۰۳۱ میلیارد تومان به ۱۳۵۸ میلیارد تومان در شهریور رسیده است.

تراز درآمدی وبصادر ۲۶۵ میلیارد افزایش یافت

با رشد قابل توجه درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی، تراز درآمدی وبصادر دستخوش تغییرات اساسی شده است. تراز درآمدی وبصادر از ابتدای سال تا انتهای مرداد همواره در محدوده منفی قرار داشته و در تیر و مرداد به منفی‌ترین حالت خود رسیده بود، اما با توجه به رشد درآمد وبصادر، تراز درآمدی برای اولین بار در سال ۹۸ مثبت شده و از منفی ۲۶۲ میلیارد تومان در مرداد به مثبت ۳ میلیارد تومان در شهریور رسیده و رشد ۲۶۵ میلیارد تومانی داشته است. تراز درآمدی مثبت نشان می‌دهد، درآمد وبصادر نسبت به هزینه‌ها پیشی گرفته است.

حتما بخوانید :  بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری ۲۰۰ درصد بیشتر از بازدهی شاخص کل

تراز درآمدی «وبصادر» مثبت شد

بانک صادرات در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ بعد از مدت‌ها سود خالص شناسایی کرده است. شناسایی سود خالص یک ریالی برای هر سهم در حالی رقم خورده که این بانک قبل از افزایش سرمایه طی سالیان اخیر همواره زیان شناسایی نموده است. حال با توجه به شناسایی سود خالص یک ریالی برای هر سهم در صورت مالی سه ماهه و همچنین مثبت شدن تراز درآمدی بانک در شهریور، انتظار می‌رود همچنان روند مثبت وبصادر ادامه داشته باشد و در صورت مالی شش ماهه منتهی به شهریور ۹۸ سود بیشتری شناسایی نماید.

روند رو به رشد تسهیلات پرداختی در وبصادر

بانک صادرات در شهریور مبلغ ۲۸۳ هزار میلیارد تومان سپرده دریافت و ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا نموده است. تخصیص بهینه منابع به عنوان شاهراه درامدی بانک به شمار می‌رود؛ بررسی روند نسبت تسهیلات اعطایی به سپرده دریافتی بانک طی دوره شش ماهه حاکی از آن است که این نسبت با روند رو به رشد در حال افزایش است. نسبت تسهیلات به سپرده بانک در فروردین ۳٫۵% بود که با رشد قابل توجه به ۵% در شهریور رسیده است.

به این ترتیب با افزایش مقدار تسهیلات پرداختی، انتظار می‌رود درآمد آتی شرکت از محل اعطای تسهیلات افزایش یافته و تراز درآمدی بانک مثبت بوده و همواره درآمدها بر هزینه منابع بانک بیشتر باشد.

حتما بخوانید :  عرضه اولیه عالیس در بورس تا ۳ ماه دیگر

تراز درآمدی «وبصادر» مثبت شد

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

ذوب آهن پیشگام در منطقی کردن قیمت فولاد در بورس کالا
منصور یزدی زاده با بیان اینکه یکی از نقش‌های بورس کالا منطقی کردن قیمت‌هاست بیان کرد ذوب آهن اولین گام را در راستای این امر برای اصلاح قیمت فولاد برداشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.