2067, 2068, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مجمع عمومی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تقسیم ۲۵ ریال سود به ازای هر سهم سال مالی منتهی به ۳۱ خرداد ۹۸ را تصویب کرد.

به گزارش رادیو سهام، در این مجمع با آرای اکثر سهامداران صورت‌های مالی شرکت کشتیرانی به تصویب رسید. «حکشتی» در سال مالی موردنظر ۶هزار و ۱۶ میلیارد ریال درآمد خالص کسب کرده که این رقم در مقایسه با سال قبل، از رشد بیش از دو برابری برخوردار است.

سود عملیاتی این شرکت در سال مزبور معادل ۳ هزار و ۹۰۱ میلیارد ریال و سود خالص آن معادل ۳ هزار و ۹۷۴ میلیارد ریال بوده است. مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این مجمع گفت: تلاش برای شفاف‌سازی، اصلاح ساختارهای اداری و مالی به‌منظور کنترل هر چه بیشتر هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری در دستور کار شرکت قرار دارد. مدرس خیابانی درباره قانون سوخت کم‌سولفور که از دی‌ماه مطابق دستور سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) اجرایی می‌شود، افزود: طی مذاکره با ارگان‌های ذی‌ربط به‌ویژه وزارت نفت و قول این وزارتخانه در زمینه تامین سوخت از داخل برای ناوگان ملی امیدواریم این نوع سوخت در زمان مناسب به دست ما برسد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت حمایت‌های دولت گفت: ظرفیت کانتینری کشتیرانی از ۸۴ هزار TEU در سال قبل به ۱۴۴ هزار TEU در سال‌جاری افزایش یافته است.

حتما بخوانید :  سود هر سهم "دانا" کاهشی شد

وی تصریح کرد: اعمال تعرفه‌های حمایتی از سوی دستگاه‌های مسوول برای ناوگان ملی می‌تواند صاحبان کالا را برای استفاده از ظرفیت کشتیرانی جمهوری اسلامی تشویق کند. براساس تصمیمات مجمع مزبور روزنامه‌ «دنیای‌اقتصاد» به‌عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت انتخاب شد.

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

خبرهای تازه در مورد عرضه سهام «تامین سرمایه امین»
شرکت تامین سرمایه امین در حالی فردا ۱۵ درصد از سهام خود را با نماد «امین» عرضه می‌کند که قیمت کشف شده آن بیش از ۸۰ درصد ارزش محاسبه شده این نماد است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.