2680, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور گفت: کاهش ۳۰ تا ۴۰ قیمت‌ها در بازار مسکن واقعی نیست و باید شرایط واقعی را برای آگاهی به متقاضیان اعلام کرد.

به گزارش رادیو سهام، فرشید پور حاجت، دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور با بیان اینکه در چند ماه گذشته بسیاری از مشاوران املاک از کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی نرخ مسکن در شهر‌های مختلف کشور خبر می‌دهند، گفت: متأسفانه به هیچ عنوان این آمار‌ها درست نبوده و واقعیت بازار مسکن چیز دیگری است.

پور حاجت با اشاره به اینکه باید شرایط واقعی بازار مسکن را به متقاضیان اعلام کنیم، گفت: واقعیت در بازار مسکن آن است که قیمت‌ها کاهش نیافته بلکه تنها در برخی از مناطق قیمت‌ها به نرخ ثابت رسیده است.

دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور با بیان اینکه بانک مرکزی در روز‌های گذشته از رشد ۲۲ درصدی نرخ مسکن خبر داده است، گفت: معتقدم آمار‌هایی که بانک مرکزی و مرکز آمار اعلام می‌کنند واقعی‌تر از سایر آمار‌ها است.

پور حاجت توضیح داد: سازندگان و انبوه‌سازان به شدت از رشد تولید مسکن و همچنین کاهش نرخ مسکن استقبال می‌کنند، اما باید اعلام کنیم که در ماه‌های گذشته نرخ مسکن کاهش نیافته است.

وی درباره پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن در ماه‌های آینده هم گفت: در ماه‌های آیند هم زمان با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، قیمت‌ها به ثبات خواهد رسید و شاهد افزایش نرخ در بازار اجاره و خرید و فروش مسکن نخواهیم بود.

حتما بخوانید :  ۸ محصول دیگر ایران خودرو گران شد | افزایش ۴ تا ۴۸ درصدی قیمت خودروها

دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور با بیان اینکه بخش مسکن پیشران اقتصادی کشور است، گفت: نباید با انجام اقدامات استراتژیک این بازار را سرکوب کنیم بلکه باید با حمایت از بخش خصوصی و همچنین سازندگان بتوانیم آینده اقتصادی مسکن را روشن‌تر کنیم.

پور حاجت با بیان اینکه متأسفانه دولت حمایت‌های لازم را از بخش خصوصی در حوزه مسکن اعمال نمی‌کند، گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که میزان تولید به دلیل افزایش نرخ تمام شده مسکن کاهش یافته و این موضوع برای بسیاری از سازندگان و انبوه‌سازان نگران‌کننده شده است در حالی که دولت می‌تواند با حمایت از سازندگان و تولیدکنندگان نه تنها بخش تولید را رونق ببخشد بلکه می‌تواند این بازار را به سمت کاهش قیمت‌ها هدایت کند.

منبع: میزان

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت طلا به ۲۰۰۰ دلار می‌رسد؟
بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی کیتکو که در ۲۹ ماه می منتشر شده، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین‌استریت به افزایش قیمت طلا در هفته پیش‌رو خوش‌بین هستند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.