تاریخ: 10:24 :: 2019/11/09

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گزارش مهر ماه سه شرکت گروه صنایع کاغذسازی پارس، صنایع کاغذسازی کاوه و شرکت کارتن ایران نشان می‌دهد درآمد مهر ماه به دلیل افت در مقدار و قیمت فروش محصولات کاهش یافته است.

به گزارش رادیو سهام، درآمد شرکت‌های در زمینه کاغذ در مهر ماه مورد بررسی قرار گرفته است که نشان می‌دهد درآمد مهر ماه سه شرکت چکاپا، چکاوه و چکارن پایین تر از میانگین ماه‌های قبل بوده که تلفیقی از اثرات ریالی و مقداری موجب کاهش درآمد کاغذسازان شده است.

چکاپا در مهر درآمد ۳۲ میلیاردی ساخت / انتظار برای ساخت درآمد ۴۱۹ میلیاردی در سال مالی ۹۸

گروه صنایع کاغذسازی پارس (چکاپا) در مهر ماه با فروش ۴٫۶ هزار تنی کاغذ رول سفید، خمیر ویرجین و سایر محصولات درآمد ۳۲ میلیارد تومانی ساخته است. همچنین چکاپا در دوره ۱۱ ماهه منتهی به مهر ۹۸ درآمد ۳۸۴ میلیارد تومانی رقم زده است.

چکاپا به طور میانگین در دوره ۱۰ ماهه منتهی به شهریور ۹۸ مقدار ۵ هزار تن فروش داشته است و میانگین درآمدی ۳۵٫۲ میلیارد تومانی داشته است اما در مهر ماه ۴٫۶ هزار تن فروش و درآمد ۳۲ میلیاردی داشته است. به این ترتیب مقدار فروش مهر ماه چکاپا نسبت به میانگین ۱۰ ماه قبل از مهر کاهش ۴۰۰ تنی داشته است و همچنین در مهر ماه ۳٫۲ میلیارد تومان پایین تر از میانگین ۱۰ ماهه منتهی به شهریور ۹۸ درآمد ساخته است.

حتما بخوانید :  جدیدترین خبرها از عرضه دومین صندوق ETF‌

درآمد تجمیعی چکاپا در دوره ۱۱ ماهه منتهی به مهر ۹۸ به ۳۸۴ میلیارد تومان رسیده است. در حالی که در سال مالی منتهی به آبان ۹۸ درآمد ۳۱۱ میلیاردی ساخته است. بنابراین با توجه به میانگین درآمدی ۳۵ میلیاردی طی ۱۱ ماه انتظار می‌رود چکاپا برای سال مالی منتهی به آبان ۹۸ درآمد ۴۱۹ میلیارد تومانی بسازد.

کاهش درآمد کاغذسازان در پی کاهش مقدار و قیمت فروش محصولات در مهرماه

کاهش قیمت کاغذ قهوه‌ای و فلوتینگ درآمد چکاوه را کاهش داد

صنایع کاغذ سازی کاوه (چکاوه) در مهر ماه ۹۸ با فروش ۱٫۹ هزار تنی کاغذ قهوه‌ای و فلوتینگ ۱۳۰ گرمی درآمد ۸ میلیارد تومانی ساخته است. چکاوه در دوره ۷ ماهه منتهی به مهر ۹۸ با فروش ۱۳٫۵ هزار تن از این محصولات درآمد تجمیعی ۶۱ میلیاردی ساخته است.

درآمد مهرماه چکاوه نسبت به میانگین شش ماه اول به دلیل افت نرخ فروش کاهش یافته است. اما از نظر مقداری تغییر محسوسی در نداشته است. چکاوه در مهر ماه هر تن کاغذ قهوه‌ای را به قیمت ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش رسانده است در حالی که میانگین نرخ فروش کاغذ قهوه ای در شش ماه اول ۹۸ به ازای هر تن ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است. همچنین قیمت فلوتینگ ۱۰۰ گرمی در مهر ماه نسبت به میانگین شش ماه اول کاهش نزدیک به ۶۰۰ هزار تومانی داشته است و به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر تن در مهر ماه رسیده است. بنابراین درآمد مهر ماه چکاوه به دلیل افت قیمت محصولات کاهش یافته است.

حتما بخوانید :  افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیاردی شرکت مس در پیش رو

کاهش درآمد کاغذسازان در پی کاهش مقدار و قیمت فروش محصولات در مهرماه

کاهش اندک درآمد چکارن در پی کاهش نرخ و مقدار فروش

شرکت کارتن ایران (چکارن) در مهر ماه با فروش ۱٫۱ هزار تن انواع کارتن و سایر محصولات درآمد ۷٫۵ میلیارد تومانی ساخته است و در دوره ۷ ماهه منتهی به مهر ۹۸ درآمد با فروش ۸٫۹ هزار تنی این محصولات درآمد ۶۴ میلیاردی رقم زده است.

چکارن به طور میانگین در دوره شش ماهه منتهی به شهریور ۹۸ درآمد ۹٫۴ میلیاردی ساخته است و در مهر ماه درآمد شرکت به ۷٫۵ میلیارد تومان رسیده است. به این ترتیب چکارن در مهر ماه ۱٫۹ میلیارد تومان پایین‌تر از میانگین شش ماه اول درآمد ساخته است. کاهش درامد مهر ماه چکارن به دلیل افت نرخ فروش محصولات و کاهش مقداری فروش در مهر ماه نسبت به میانگین ۶ ماهه اول رقم خورده است.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

رشد شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال ۹۹ تاکنون از ۲۴۰ درصد نیز فراتر رفت و این نماگر بر فراز قله بی‌سابقه یک میلیون و ۷۰۰ واحد ایستاد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.