تاریخ: 10:52 :: 2019/11/13

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۳ votes, average: 2٫۶۷ out of 5)
Loading...

در بانک دی چه خبر است؟ درحالی که برخی از سایت های خبری صبح از لغو افزایش سرمایه بانک دی خبر داده بدند، درست بعد از چند ساعت در بعدازظهر امروز منابع دیگری لغو این افزایش سرمایه را تکذیب کردند.

در این میان بانک دی به طور رسمی هیچ گونه توضیحی در این باره نداده و بیشتر این اخبار در حد گمانه زنی و به نقل از منابعی نقل شده که معلوم نیست چقدر صحت دارند؟ در این سوی اما مذاکرات سازمان بورس با بانک مرکزی بر سر رفع محدودیت های افزایش سرمایه بانک ها ناشی از تجدید ارزیابی دارایی ها هم مشخص نیست. حالا باید در انتظار بود که این کلاف سردگرم به کجا ختم شود؟ تا چند روز آینده باید صبر کرد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از خبرگزاری ها، امروز صبح بورس پرس به نقل از منابعی آگاه و البته یکی از سهامداران حقوقی و عمده بانک دی عنوان کرده بود که افزایش سرمایه بانک دی منتفی شده اما حالا برخی از دیگر سایت ها همچون Tse Press و اقتصاد بیدار نیز این خبر را هم از جانب منابع آگاه تکذیب کرده اند. براساس اعلام این منبع آگاه که با اقتصاد بیدار صحبت کرده: برنامه افزایش سرمایه قطعا در دستور کار بانک قرار دارد. حتی این منبع در جواب به این سوال که با توجه به ابلاغیه بانک مرکزی در خصوص محدودیت بانکی‌ها در افزایش سرمایه از محل سرمایه گذاری، محل تامین افزایش سرمایه بانک دی چه منبعی است؟ گفت: این مسئله به صورت رسمی به بانک ابلاغ نشده و تنها از زبان یکی از مدیران بانک مرکزی مطرح شده که میتواند اظهار نظر شخصی او باشد. از این رو تا زمانیکه ابلاغیه کتبی به بانک ارسال نشود، پیرو اجرایی شدن این مهم هستیم. بر این مبنا البته این مهم برای ابلاغ شدن نیاز به تائید شورای پول و اعتبار و توافق با سازمان بورس دارد که هنوز هیچکدام از اینها عملی نشده است. بر این اساس انتظار داریم  افزایش سرمایه به خصوص برای ۲۵ درصد تحت مالکیت بانک دی تا پایان آذرماه پس از موافقت هیئت مدیره اجرایی شود، با این حساب درصورت توافق اولیه با بانک مرکزی، گزارش این مهم در سایت کدال منتشر شود.

حتما بخوانید :  افزایش سرمایه ۵۰ درصدی «فخاس» تصویب شد

با تمام این اوصاف همچنان تکلیف محدودیت های بانک مرکزی بر سر افزایش سرمایه ناشی از تجدید ارزیابی دارایی ها معلوم نیست و سرانجام مذاکرات سازمان بورس و اوراق بهادار با بانک مرکزی هم مشخص نیست. حالا اما معلوم نیست در بانک دی چه می گذرد و آیا افزایش سرمایه بانک دی تا آذرماه صورت می گیرد یا همچنان این کلاف سردرگن باقی می ماند؟

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

رشد شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال ۹۹ تاکنون از ۲۴۰ درصد نیز فراتر رفت و این نماگر بر فراز قله بی‌سابقه یک میلیون و ۷۰۰ واحد ایستاد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.