تاریخ: 10:59 :: 2019/11/13

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس در ۶ماه فعالیت منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ برای هرسهم ۱۹۵ریال سود ساخته است. سود ۶ماهه هرسهم «غفارس» 195 ریال اعلام شد

به گزارش رادیو سهام، شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس در گزارش سه ماهه منتهی به ۳۱خرداد ۹۸ اعلام کرده بود به ازای هر سهم ۱۰۶ریال سود ساخته و در گزارش ۶ماهه میزان سودسازی خود را ۱۹۵ریال اعلام کرد.

این شرکت سود عملیاتی دوره مورد گزارش را مبلغ ۸۶میلیارد و ۵۳۹میلیون ریال، سود خالص را مبلغ ۴۷میلیارد و ۷۳۱میلیون ریال و سود انباشته را مبلغ ۹۶میلیارد و ۷۳۱میلیون ریال منتشر کرده است.

«غفارس» طی ۶ماه توانسته ۴۱هزار و ۳۵۴تن انواع محصولات لبنی را به مبلغ ۲هزار و ۳۸۲میلیارد و ۴۷میلیون ریال به فروش برساند که از این محل سود ناخالص ۲۱۲میلیارد و ۴۸۴میلیون ریالی شناسایی کرده است از سوی دیگر برای ۶ماهه دوم سال مالی خود پیش بینی کرده است که حجم فروش محصولات خود به ۴۴هزار و ۱۰۶تن به ارزش ۳هزار و ۲۸۰میلیارد و ۳۶۷میلیون ریال خواهد رسید.

این شرکت در خصوص جزییات منابع تامین مالی شرکت در پایان دوره اعلام کرد که تسهیلات اخذ شده از محل صندوق توسعه ملی با سود ۱۴ درصد است و ۶۸درصد هزینه های مالی در ۶ماهه اول سال ۹۸ مربوط به تسهیلات اخذ شده در نیمه دوم سال ۹۷ است که ۵۰ درصد از تسهیلات مذکور در اسفند ماه اخذ شده است. بنابراین مبلغ اصلی هزینه مالی این تسهیلات در ۶ماهه اول سال ۹۸ تحقق پیدا کرده است.

حتما بخوانید :  پربازده‌ترین صنایع بورس در سال ۹۹ كدامند؟

این شرکت در برنامه های با اهمیت خود به تلاش در جهت برنامه ریزی برای استفاده موثر از ظرفیت های موجود و حداکثرجذب شیر خام و خامه تازه با کیفیت و افزایش تولید محصولاتی که ضمن سودآوری سهم مناسبی از بازارهای داخلی و صادراتی را دارا است و قصد دارد مدیریت بر مصرف انرژی و کاهش هزینه های انرژی با مدنظر قراردادن مصرف بهینه و تلاش در زمینه کاهش توقفات تولیدی را افزایش دهد.

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ۱۰ میلیون نفر از جمعیت کشور باید به جمع دریافت‌کنندگان سهام عدالت اضافه شوند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.