تاریخ: 13:35 :: 2019/11/13

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بانک اقتصاد نوین در مهر ماه زیان ناخالص ۲۸ میلیاردی شناسایی کرده است که نسبت به شهریور ماه کاهش ۱۱۶ میلیارد تومانی داشته است.

به گزارش رادیو سهام، بانک اقتصاد نوین در مهر ماه مبلغ ۳۹۷ میلیارد تومان از محل اعطای تسهیلات درآمد کسب نموده است و مبلغ ۴۲۵ میلیارد تومان سود به سپرده‌های سرمایه گذاری بلند مدت اعطا نموده است. به این ترتیب زیان ناخالص ۲۸ میلیارد تومانی در مهر ماه شناسایی نموده است. همچنین ونوین در مهر ماه ۴۳٫۸ میلیارد تومان سپرده دریافت نموده و مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است به این ترتیب در مهر ماه نسبت تسهیلات به سپرده در ونوین به ۲۳% رسیده است.

ونوین در دوره ۷ ماهه منتهی به مهر ۹۸ در مجموع ۱٫۷ هزار میلیارد تومان درآمد از محل اعطای تسهیلات به دست آورده است و مبلغ ۲٫۴ هزار میلیارد تومان سود به سپرده‌های سرمایه گذاری پرداخت نموده است به این ترتیب ونوین از محل واسطه گری مالی در دوره ۷ ماهه زیان ناخالص ۷۷۶ میلیارد تومانی شناسایی کرده است.

زیان ناخالص ونوین در حال صفر شدن

ونوین در مهر ماه زیان ناخالص ۲۸ میلیارد تومانی ساخته است این در حالی است که زیان ناخالص ونوین در مرداد ماه به بالاترین میزان خود در دوره ۷ ماهه اخیر رسیده است و ۱۷۷ میلیارد تومان زیان ناخالص ساخته است. اما در شهریور ماه و مهر ماه روند ساخت زیان کاهش یافته و از ۱۷۷ میلیارد تومان در مرداد ماه به ۱۴۴ میلیارد تومان در شهریور و ۲۸ میلیارد تومان در مهر ماه رسیده است.

حتما بخوانید :  دو سرنوشت درباره آینده نمادهای روغنی

روند کاهش زیان ناخالص در حالی رخ داده است که مبلغ پرداخت سود به سپرده‌های سرمایه گذاری رو به افزایش بوده اما به دلیل رشد درآمد حاصل از پرداخت تسهیلات، زیان ناخالص ونوین کاهش یافته است. درآمد ونوین از ابتدای سال روند صعودی داشته و از ۲۱۸ میلیارد تومان در فروردین ماه به ۳۹۷ میلیارد تومان در مهر ماه رسیده است که در نهایت موجب شده زیان ناخالص ونوین روند رو به بهبود به خود بگیرد.

بهبود روند سودسازی در "ونوین"

تسهیلات پرداختی ونوین در مهر نزدیک به ۸ هزار میلیارد تومان بالاتر از میانگین شش ماه اول

نسبت تسهیلات پرداختی به سپرده دریافتی ونوین در دوره شش ماهه منتهی به شهریور ۹۸ کمی بیشتر از ۶% است اما این نسبت در مهر ماه به ۲۳% رسیده است. علی رغم افزایش میزان سپرده دریافت شده به دلیل رشد تسهیلات اعطایی این نسبت رشد قابل توجه داشته است. میانگین مبلغ تسهیلات پرداختی ونوین در دوره شش ماهه منتهی به شهریور مبلغ ۲٫۴ هزار میلیارد تومان است اما در مهر ماه ونوین بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت نموده که ۷٫۶ هزار میلیارد تومان بیشتر از میانگین شش ماه اول تسهیلات پرداخت نموده است. به این ترتیب افزایش مبلغ تسهیلات پرداختی می‌تواند به رشد درآمد حاصل از اعطای تسهیلات کمک کند و در نتیجه موجب تقویت روند بهبود زیان ناخالص ونوین گردد.

حتما بخوانید :  ETF جدید در راه بورس است؟

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

رشد شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال ۹۹ تاکنون از ۲۴۰ درصد نیز فراتر رفت و این نماگر بر فراز قله بی‌سابقه یک میلیون و ۷۰۰ واحد ایستاد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.