2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

به‌گفته علی صادقین، قیمت طلا در ایران متاثر از قیمت دلار است. در حال حاضر، قیمت‌های سکه و طلا در کف قرار دارد و سرمایه‌گذاری بر روی طلا یکی از گزینه‌های بسیار خوب است. سرمایه‌گذاری بر روی طلا یکی از بهترین گزینه‌هاست

به گزارش رادیو سهام به نقل از تجارت نیوز، قیمت طلا طی سه هفته گذشته و از ابتدای آبان‌ماه رشدی شش درصدی را تجربه کرده؛ این در حالی است که در بازارهای جهانی، فلز زرد در هفته‌های اخیر به کمتر از هزار و ۴۷۰ دلار رسیده است.

علی صادقین، مدرس و پژوهشگر اقتصادی، در این باره گفت: اگرچه قیمت اونس جهانی بر قیمت طلا در داخل ایران بی‌تاثیر نیست اما عمدتا فلز زرد در بازارهای داخلی تحت تاثیر قیمت دلار در ایران است. با توجه به سیاست‌هایی که در حال حاضر در جریان است و تورمی که وجود دارد، به‌نظر من قیمت‌های فعلی سکه و طلا در کف قرار دارد و برای خریداری مناسب است.

او در ادامه افزود: اگر انتظار مثبت قابل ملاحظه و معناداری درباره مذاکرات شکل بگیرد، در آن صورت با افت قابل توجه ارزش دلار، شاهد سقوط قیمت طلا هم خواهیم بود. اما در حال حاضر چنین چشم‌اندازی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: با توجه به قیمت‌های جهانی طلا و قیمت دلاری که امروز در ایران بر مبنای عرضه و تقاضا وجود دارد، فکر می‌کنم سرمایه‌گذاری بر روی طلا یکی از گزینه‌های بسیار خوب است؛ اما صندوق‌های طلا بهترند. به‌نظر من، در ایران هم قیمت‌ها با سرعتی کم اما در نهایت رو به افزایش است.

خبر انتخاب شده برای شما

وضعیت نرخ اجاره‌بها در سال آینده چگونه است؟
معاون وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: براساس برنامه اعلام شده ابتدای هفته آینده جزئیات دقیق وام مستاجران اعلام خواهد شد. این پول به حساب صاحب‌خانه واریز نمی‌شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  دلایل ناآرامی بازار ارز چیست؟