2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

به‌گفته علی صادقین، قیمت طلا در ایران متاثر از قیمت دلار است. در حال حاضر، قیمت‌های سکه و طلا در کف قرار دارد و سرمایه‌گذاری بر روی طلا یکی از گزینه‌های بسیار خوب است. سرمایه‌گذاری بر روی طلا یکی از بهترین گزینه‌هاست

به گزارش رادیو سهام به نقل از تجارت نیوز، قیمت طلا طی سه هفته گذشته و از ابتدای آبان‌ماه رشدی شش درصدی را تجربه کرده؛ این در حالی است که در بازارهای جهانی، فلز زرد در هفته‌های اخیر به کمتر از هزار و ۴۷۰ دلار رسیده است.

علی صادقین، مدرس و پژوهشگر اقتصادی، در این باره گفت: اگرچه قیمت اونس جهانی بر قیمت طلا در داخل ایران بی‌تاثیر نیست اما عمدتا فلز زرد در بازارهای داخلی تحت تاثیر قیمت دلار در ایران است. با توجه به سیاست‌هایی که در حال حاضر در جریان است و تورمی که وجود دارد، به‌نظر من قیمت‌های فعلی سکه و طلا در کف قرار دارد و برای خریداری مناسب است.

او در ادامه افزود: اگر انتظار مثبت قابل ملاحظه و معناداری درباره مذاکرات شکل بگیرد، در آن صورت با افت قابل توجه ارزش دلار، شاهد سقوط قیمت طلا هم خواهیم بود. اما در حال حاضر چنین چشم‌اندازی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: با توجه به قیمت‌های جهانی طلا و قیمت دلاری که امروز در ایران بر مبنای عرضه و تقاضا وجود دارد، فکر می‌کنم سرمایه‌گذاری بر روی طلا یکی از گزینه‌های بسیار خوب است؛ اما صندوق‌های طلا بهترند. به‌نظر من، در ایران هم قیمت‌ها با سرعتی کم اما در نهایت رو به افزایش است.

خبر انتخاب شده برای شما

پیش‌بینی معاون وزیر راه و شهرسازی از آینده بازار مسکن
محمود محمودزاده گفت: برای گران شدن مسکن هیچ دلیل فنی و علمی نداریم با این حال برآورد می‌کنیم که مسکن از ثبات برخوردار باشد و تا پایان سال بتوانیم برنامه‌های جدید را برای کنترل آن ارائه کنیم.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  یارانه این افراد سال آینده حذف می‌شود