2682, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

رییس بانک مرکزی با بیان اینکه بازار ارز کاملا کنترل شده است، گفت: سهمیه‌بندی بنزین تاثیری بر نرخ ارز ندارد و بر این بازار کنترل کامل داریم. از مردم می‌خواهیم سرمایه خود را در بازار ارز به کار نگیرند و ریسک آن بالاست. ریسک بازار ارز بالاست مردم سرمایه‌گذاری نکنند

به گزارش رادیو سهام، عبدالناصر همتی، در حاشیه نشست هیات دولت روز چهارشنبه، در جمع خبرنگاران در، پاسخ به سوالی درباره میزان خسارت واردشده به سیستم بانکی کشور در پی اعتراضات اخیر، از آن اظهار بی‌اطلاعی کرد.

وی درباره تاثیر سهمیه‌بندی بنزین بر نرخ تورم، تصریح کرد: آخرین برآوردها حاکی از آن است که تاثیر مستقیم این طرح بر تورم حدود ۲.۵ درصد و تاثیر غیرمستقیم آن حدود ۴ درصد در طی یک سال آینده خواهد بود.

همتی با بیان اینکه بازار ارز کاملا کنترل شده است، گفت: سهمیه‌بندی بنزین هیچ تاثیری بر نرخ ارز ندارد و بر این بازار کنترل کامل داریم. مجدد از مردم می‌خواهیم سرمایه خود را در بازار ارز به کار نگیرند و ریسک در این بازار بالاست.

رییس کل بانک مرکزی، وضعیت ذخایر ارزی را نسبت به گذشته بهتر اعلام و اظهار کرد: ثبات قیمت بر بازار ارز حاکم است و به تبع آن، بقیه قیمت‌ها نیز ثبات پیدا کرده‌‍‌اند؛ امیدوارم اجازه دهند همین روند کاهش تورم که در گذشته آغاز شده است، در ماه‌های آینده نیز ادامه یابد.

حتما بخوانید :  قیمت دلار ۶۰ تومان کاهش یافت

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه بانک‌ها در برخی مناطق از پرداخت وام به زلزله‌زدگان امتناع کرده‌اند، گفت: از خودشان بپرسید؛ جزییات را نمی‌دانم و هر بانک سیاست بنگاهداری خودش را دارد.

منبع: مهر

خبر انتخاب شده برای شما

ثبت نام ایران خودرو (تابستان ۹۹)
مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه پیش ثبت‌نام جدید برای تابستان داریم، اعلام کرد: زمان آن به محض اینکه در کمیته خودرو مصوب شود اعلام عمومی خواهد شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.