تاریخ: ۱۵:۴۹ :: ۱۳۹۸/۰۹/۱۲

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

دادوستدها در سهام دارویی با رشد پُرشتاب دنبال پیدا می کند. در حالی ارزش معاملات با ارزش محسوسی روبه شده است که همچنان گمانه زنی ها در خصوص روند سهام این گروه ادامه دارد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای بورس، در ادامه معاملات روز گذشته در معاملات امروز نیز دارویی‌ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

 ارزش معاملات سهام دارویی تا این لحظه به حدود ۱۷۰ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به گروه دوم (خودرویی‌ها) فاصله ۷۰ درصدی را نشان می‌دهند. سهام دارویی که با صف فروش همراه بودند بار دیگر با افزایش تقاضا از کف فاصله گرفته‌اند.

همچنان هیجان معاملاتی در این نمادها بالا است و موج شناسایی سود پس از جهش نمادهای دارویی بر این نمادها فشار وارد می‌کند. در گزارش‌های اخیر به مواردی از صنعت دارو مانند وضعیت کنونی این صنعت، نسبت قیمت به درآمد آتی (سال ۹۸ و ۹۹) در سناریوهای باقیماندن دلار ۴۲۰۰ و حذف آن پرداخته شد.

دارویی‌ها همچنان به رشد پرشتاب خود ادامه می‌دهند. با این حال نکته جالب توجه در خصوص افزایش ارزش معاملات این صنعت از ابتدای سال ۹۸ تاکنون این موضوع است که با افزایش ناگهانی افزایش ارزش معاملات طی معاملات روزانه معمولا شاخص این صنعت با شوک مواجه شده است. طی روزهای اخیر نیز با رشد محسوس ارزش معاملات مواجه بودند و عقب‌نشینی نسبی و اندک شاخص را شاهد بودیم.

حتما بخوانید :  ريسک بورس از همه بازارها کمتر است

 بیشترین ارزش معاملات صنعت دارو به ۱۳ مهر سال جاری و حدود ۳۹۴ میلیارد تومان بازمی‌گردد. ارزش معاملات روز گذشته صنعت دارو حدود ۳۲۸ میلیارد تومان بود.

اثر جهش ارزش معاملات بر قیمت سهام دارویی از ابتدای سال 98

خبر انتخاب شده برای شما

رشد 656 واحدی شاخص کل بورس
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با جهش ۱۰۵۱۶ واحد به رکورد جدیدی دست یافت و به رقم بی‌سابقه ۴۰۹ هزار و ۹۶۲ واحد رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.