2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: بازار تابع عرضه و تقاضا است و اگر کمی عرضه بیشتر باشد قیمت‌ها افت بیشتری پیدا می‌کند که تا ۲ الی ۳ ماه آینده قیمت‌ها افزایش نمی‌یابد.

به گزارش رادیو سهام، سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: از حدود ۲ هفته گذشته تا کنون بازار خودرو آرام شده و هیچ‌گونه نوسانی در قیمت‌ها وجود ندارد. بعد از افزایش قیمت بنزین، نرخ‌ها تقریبا به خواب رفت و مشتری برای خرید مراجعه نمی‌کند. اواخر آبان، جهشی در قمیت‌ها داشتیم و اما پس از آن مقداری افت ایجاد شد و در حال حاضر بازار ثبات دارد و دیگر از هیجانات خودرویی خبری نیست.

موتمنی نرخ برخی از خودروها را اعلام کرد: اختلاف قیمت کارخانه و بازار نسبت به قبل بیشتر شده است. پراید ۱۱۱ توسط کارخانه ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فاکتور می‌شود و این قیمت در بازار حدود ۵۲ میلیون تومان است. دنا نیز از کارخانه ۸۶ میلیون تومان عرضه می‌شود اما در بازار قیمت ۱۱۹ میلیون تومانی پیدا کرده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو افزود: لازم به ذکر است ثبت‌نام شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو که تحویل‌های یک ماهه دارند تاثیرگذار بوده و زمانی که اسم ثبت‌نام می‌آید بازار ایست می‌کند. ۲۰۶ تیپ ۲ ساده ۸۷ و ۲۰۶ تیپ ۵ نزدیک به ۱۰۲ میلیون تومان قیمت دارد. در این میان قیمت سمند و پژو ۴۰۵ نیز به ترتیب ۸۱ و ۷۵ میلیون تومان است. در مورد مونتاژی‌ها جک s۵ نزدیک به ۲۹۳ میلیون، هایما s۷ تقریبا ۳۰۵ و سراتو سایپا ۳۱۷ میلیون تومان است. خودروهای وارداتی نیز مانند سراتو و النترا حدود ۴۸۵ قیمت دارند. سانتافه و تالیسمان نیز به ترتیب با قیمت‌های ۸۶۰ و ۷۰۰ میلیون تومان فروخته می‌شوند.

حتما بخوانید :  حقوق کارمندان دولت چقدر افزایش یافت؟

وی در پایان اظهار کرد: به طور کلی قیمت خودروها ۵ الی ۱۰ میلیون تومان افزایش داشت. این افزایش قیمت با شیب کند در ماه مهر و آبان اتفاق افتاد. زمانی که مشتری مراجعه نکند قیمت‌ها افت می‌کند. بازار تابع عرضه و تقاضا است و اگر کمی عرضه بیشتر باشد قیمت‌ها افت بیشتری پیدا می‌کند. تا ۲ الی ۳ ماه آینده قیمت‌ها افزایش نمی‌یابد.

منبع: گسترش‌نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی با وجود اقدامات محرک مالی بانک‌های مرکزی، تحت تاثیر اقدام سرمایه‌گذاران برای تهیه نقدینگی و جبران ضررشان در بازار‌های سهام، کاهش پیدا کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.