تاریخ: 11:07 :: 2019/12/11

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه مردم مالک سهام عدالت هستند، گفت: مردم باید نسبت به این سهام ماکلیت داشته باشند یعنی بتوانند آن را خرید و فروش کنند که این موضوع جزو اصول نخستین سهام عدالت تلقی می‌شود. مالکیت سهام عدالت به مردم واگذار شود

به گزارش رادیو سهام، «علی آقامحمدی» در نشست هم‌اندیشی مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و اتحادیه شرکت‌های تعاونی سهام عدالت سراسر کشور، گفت: سهام عدالت باید به دست مردم برسد و از حالتی که مردم مالک آن هستند اما نمی توانند اعمال مالکیت کنند خارج شود.

وی با بیان اینکه اعمال مالکیت دارای دو مدل است، اظهار داشت: نخستین مساله مالکیت، دخل و تصرف مردم نسبت به سهام عدالت و موضوع دوم مساله مدیریت آن است که این مسایل باید در کنار یکدیگر محقق شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این نکته سیاست ابلاغی رهبر معظم انقلاب است و کسی نمی‌تواند نسبت به تغییر آن اقدامی کند، راهی برای تغییر جز با سیاستی که رهبر معظم انقلاب ابلاغ کند وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از شرکت‌ها غیر بورسی هستند که باید وارد بورس و تبدیل به سهام شوند و ابهامی در آن وجود نداشته باشد؛ بنابراین یک سری از تغییرات در اجرا لازم است که باید رخ دهد.

حتما بخوانید :  آخرین خبرها از ارزش روز سهام عدالت

آقامحمدی با تاکید بر اینکه بورس اکنون نسبت به دیگر بازارها از بازدهی مناسبی برخوردار است، گفت: بازدهی بلندمدت بورس از سال ۹۰ تاکنون سالیانه بیش از ۳۰ درصد بوده که در دیگر بازارها شاهد چنین بازدهی نیستیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت با بیان اینکه ورود مردم به بورس از جمله اصول اساسی است که باید در این بازار حضور داشته باشند، افزود: به هیچ عنوان نباید شاهد وجود بورس اقلیتی باشیم، اگر ۵۰ میلیون نفر از جمعیت مردم جزو سهامداران بازار سرمایه باشند این بازار بزرگتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه حلال است، گفت: این بازار کمک کننده به تولید و توسعه اقتصاد کشور خواهد بود و همانند اغلب بازارها نیست که با سود همراه باشد اما ضرر و زیانی را برای برخی از افراد ایجاد کند.

آقامحمدی اظهار داشت: در مجلس، وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان خصوصی‌سازی یک همدلی خوبی وجود دارد که انتظار می‌رود با همراهی موجود، سال ۱۳۹۸ سال واگذاری سهام عدالت به مردم باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: این دید خوشبینانه وجود دارد که سهام عدالت به دلیل فراهم بودن زمینه اقدامات لازم تا پایان سال به مردم واگذار شود.

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

خبرهای تازه در مورد عرضه سهام «تامین سرمایه امین»
شرکت تامین سرمایه امین در حالی فردا ۱۵ درصد از سهام خود را با نماد «امین» عرضه می‌کند که قیمت کشف شده آن بیش از ۸۰ درصد ارزش محاسبه شده این نماد است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.