2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

دبیر انجمن خودروسازان گفت: بازگشت خودروهایی فرانسوی به ایران با وجود تحریم‌ها بعید است.

به گزارش رادیو سهام، احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان درباره احتمال همکاری مجدد با فرانسوی‌ها در زمینه خودروسازی گفت: برای تولید خودرو با توجه به اطلاعاتی که موجود است، فعلا خبری از تولید نمونه‌های فرانسوی نیست. در صورتی که تحریم‌ها همچنان پابرجا باشد بعید است که دوباره همکاری ایران با فرانسوی‌ها صورت بپذیرد. خودروسازانی مانند پژو، رنو و سیتروئن در ایران سرمایه‌گذاری کرده بودند اما به دلیل تحریم‌ها از ایران رفتند. چنین اتفاقاتی بعید است مگر این که به صورت پشت پرده صحبت‌هایی شود.

وی درباره تامین قطعات و خدمات‌دهی به خودروهایی مانند پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن c۳ اظهار کرد: واردات قطعات یدکی خودرو تحریم نشده است. بنابراین با توجه به این قضیه، شرکت‌ها موظف هستند تا ۱۰ سال پس از تولید خدمات را ارائه دهند. خودروها از لحاظ داخلی‌سازی در سطح پایینی قرار دارند. ۱۴ درصد از داخلی‌سازی شامل مونتاژ بدنه، رنگ و مونتاژ نهایی در کارخانه است.  قرار بود این خودروها با ۴۰ درصد داخلی به تولید برسند اما با توجه به این که قطعه‌سازان نتوانستند به سرعت لازم در ساخت قطعات برسند وزارتخانه کوتاه اومد و کار با ۲۰ درصد داخلی‌سازی شروع شد. بنابراین خودروهایی مانند پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن c۳ با ۲۰ درصد داخلی‌سازی تولید شدند.

حتما بخوانید :  آخرین اخبار از ثبت نام وام مستاجران سال ۹۹

نعمت‌بخش گفت: قراردادهایی با قطعه‌سازان در زمینه تولید این ۲ خودرو بسته شد اما با توجه به رفتن پژو و سیتروئن از ایران در حقیقت این قراردادها معلق باقی ماند. اگر تحریم‌ها اعمال نمی‌شد برنامه‌ریزی شده بود که این خودروها با میزان ساخت داخل بیشتری تولید شوند. ایران‌خودرو در مورد ۳۰۱ نیز تا ۶۰ درصد داخلی‌سازی جلو رفته و قرار بود این کار برای ۲ خودروی دیگر نیز انجام شود. در مورد پژو ۳۰۱ این خودرو با حداقل ۶۰ درصد داخلی‌سازی قرار است تولید شود.

منبع: گسترش نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

چهارمین صعود متوالی طلا در هفته آتی
با هجوم سرمایه‌گذاران نگران از تاثیرات اقتصادی بحران کرونا برای خرید سرمایه‌های امنی مانند طلا، قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح خود از سپتامبر ۲۰۱۱ تا کنون برسد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.