تاریخ: ۱۳:۳۵ :: ۱۳۹۸/۰۹/۲۰

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

عملکرد ۸ ماهه شرکت زامیاد در سال جاری نشان می‌دهد روند تولید و فروش شرکت که در سال ۹۷ افت شدیدی داشته است، بهبود یافته است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت زامیاد در زمینه تولید انواع وانت فعالیت دارد. سرمایه این شرکت ۵۵۳ میلیارد تومان است. شرکت سایپا با مالکیت ۳۶ درصدی، از صاحبان اصلی شرکت زامیاد به شمار می‌رود. به دلیل شرایط نامناسب در صنعت خودرو تولید و فروش خزامیا در سال ۹۷ افت شدیدی داشته است که در سال ۹۸ روند رو به بهبودی را طی کرده است.

وانت NIB سنگین‌ترین وزن را در فروش خزامیا دارد

خزامیا در آبان ۹۸ با فروش ۳۷۹۸ دستگاه خودرو درآمد ۲۷۰ میلیارد تومانی داشته است. همچنین خزامیا در دوره ۸ ماهه منتهی به آبان ۹۸ با فروش بیش از ۲۱ هزار دستگاه درآمد تجمیعی ۱۴۲۶ میلیارد تومانی داشته است. براساس مبلغ فروش در دوره ۸ ماهه منتهی به آبان ۹۸، وانت NIB اصلی‌ترین محصول زامیاد به شمار می‌رود و وانت NI دومین محصول شرکت می‌باشد. خزامیا در ۸ ماهه اول سال ۷۸۴ میلیارد تومان وانت NIB و ۴۱۹ میلیارد تومان وانت NI فروخته است.

شرایط تولید و فروش خزامیا در حال بهبود یافتن است

حتما بخوانید :  پیش بینی 97 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده وضعیت قیمت مسکن

سیکل کاهش تولیدات محصولات خودرویی همانند یک حرکت دومینووار به همه شرکت‌های خودرویی سرایت کرده است و تولیدات زامیاد را نیز تحت الشعاع قرار داده است. تولیدات زامیاد از ۲۹ هزار دستگاه در سال ۱۳۹۶ به ۲۳ هزار دستگاه در سال ۱۳۹۷ رسیده است در واقع طی یک سال بیش از ۶ هزار دستگاه تولیدات زامیاد کاهش یافته است همچنین تعداد فروش زامیاد نیز از ۳۰ هزار دستگاه در سال ۹۶ به ۲۴ هزار دستگاه در سال ۹۷ رسیده است.

اما در دوره ۸ ماهه منتهی به آبان ۹۸ گرچه همچنان رویه کاهش تعداد تولید و فروش ادامه داشته است اما به نظر می‌رسد، شدت کاهش تولید و فروش افت کرده است و می‌توان به بازگشت رویه تولید و فروش زامیاد امیداور بود. خزامیا در دوره ۸ ماهه منتهی به آبان ۹۸ تعداد ۲۱ هزار دستگاه تولید و همچنین ۲۱ هزار دستگاه فروش داشته است.

افزایش ۸۱۳ میلیارد تومان درآمد خزامیا در دوره ۸ ماهه

درآمد تجمیعی خزامیا در دوره ۸ ماهه منتهی به آبان ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است. خزامیا در دوره ۸ ماهه منتهی به آبان ۹۷ درآمد تجمیعی ۶۱۳ میلیاردی داشته است که در دوره ۸ ماهه منتهی به آبان ۹۸ به ۱۴۲۶ میلیارد تومان رسیده است. بنابراین درآمد تجمیعی خزامیا رشد ۱۳۲ درصدی (معادل افزایش ۸۱۳ میلیارد تومانی) داشته است.

حتما بخوانید :  کسب سود "ورنا" از واگذاری‌های خود

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۹۷ نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده بازار
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,