تاریخ: ۱۶:۰۸ :: ۱۳۹۸/۱۰/۱۴

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه هیجان کنونی حاکم در بازار موقتی است، گفت: تا دو روز آینده شاهد اصلاح شاخص بورس در بازار خواهیم بود و بعد از آن بازار دوباره وارد فاز تعادل می‌شود.

به گزارش رادیو سهام، مهدی طحانی امروز (شنبه) به ریزش سنگین شاخص بورس در بازار امروز اشاره و بیان کرد: جدا از اتفاق رخ داده و شهادت سردار قاسم سلیمانی، از چند وقت گذشته با ورود شاخص بورس به کانال ۳۶۰ هزار واحد پیش بینی اصلاح انجام شده بود تا از این طریق قیمت‌ها به سمت تعادل پیش روند.

وی با تاکید بر اینکه بهانه این اصلاح اتفاقی بود که بامداد روز گذشته به وقوع پیوست، افزود: شاخص بورس امروز حدود ۱۶ هزار واحد ریزش داشت و دوباره وارد کانال ۳۶۷ هزار واحد شد که به نظر می‌رسد بازار در معاملات روز آینده حدود هشت هزار واحد دیگر ریزش داشته باشد و سطح حمایتی ۳۶۰ هزار واحدی را در کوتاه‌مدت حفظ کند.

طحانی با اشاره به اینکه در وضعیت کنونی، روند حاکم در کشور به گونه‌ای شده که باید به اخبار به طور لحظه ای و ساعتی تمرکز کرد، گفت: ریسک سیاسی بر بازار، سایه انداخته است، جدا از اینکه سهم‌ها در بازار ارزنده هستند اما اتفاقات عجیب و ناخواسته‌ای در کشور رخ داده که غیر قابل کنترل هستند و بر روند بازار تاثیرگذارند.

حتما بخوانید :  شرایط دریافت کد بورسی برای افراد زیر ۱۸سال

 این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه فقط به مدت دو روز شاهد اصلاح شاخص بورس در بازار خواهیم بود و بعد از آن بازار وارد فاز تعادل می‌شود، افزود: هیجان کنونی حاکم در بازار موقتی است و به نظر می‌رسد که ادامه‌دار نباشد به همین دلیل باید هر چه زودتر هیجان موجود را از بازار دور کرد.

وی با تاکید بر اینکه اتفاق رخ داده ممکن است باعث ورود بخشی از پول سهامداران به سمت بازارهای موازی شود، گفت: این اقدام سرمایه‌گذاران که سهام خود را از بازار خارج و به سمت بازار طلا و سکه و دلار وارد کنند اشتباه به نظر می‌رسد.

طحانی خاطرنشان کرد: بازارهای موازی با بازار سرمایه گنجایش زیادی برای ورود سرمایه و نقدینگی ندارند و نمی‌توان در این بازارها خرید کرد؛ به همین دلیل به غیر از بازار سرمایه جایی برای سرمایه‌های مردم به منظور سرمایه‌گذاری باقی نمی‌ماند.

 این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اکنون شرایط بازار در وضعیت خاص قرار گرفته است، افزود: سرمایه‌گذارانی که امروز تصمیم به فروش سهام خود گرفتند، از دو روز آینده دوباره با قیمت پایین‌تر اقدام به خرید سهام خود می‌کنند.

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

دارو نقش حیاتی در عملکرد مناسب خدمات سلامت ایفا می‌کند. بسیاری از خدمات درمانی وابسته به دارو است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.