رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:
تاریخ: ۸:۴۱ :: ۱۳۹۸/۱۰/۲۸

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار معتقد است که ریسک بازار سرمایه قطعا کمتر از سایر بازارها در شرایط کنونی است اما سهامداران حرفه ای باید مرتب سبد خود را موازنه کنند.

به گزارش رادیو سهام به نقل از مهر، شاپور محمدى، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در سومین کنفرانس حکمرانى و سیاست گذارى عمومى گفته است: ١١ میلیون نفر در ایران کد بورسى دارند که در جمعیت ٨٠ میلیون نفرى و در مقایسه با ٢۵ میلیون سهامدار هندی در جمعیت ١ میلیارد نفرى، تناسب بالایى است.

وی تاکید کرده ریسک بازار سرمایه نسبت به سایر بازارها کمتر است. اگر نرخ دلار، ملک، خودرو و سکه تغییر کند سفره مردم تنگ‌تر شده و به بودجه خانوار فشار مى‌آید اما بازار سهام مایحتاج مردم را مستقیقا تحت تاثیر قرار نمى‌دهد.

از دید محمدی پیچیده ترین معادلات دیفرانسیل در بازار سرمایه رخ مى دهد، حتى کسانى که قدرت تحلیل بازار دارند نیز باید یونیت‌هاى صندوق‌هاى بازار سرمایه را خریدارى کنند چرا که این اقدام حاشیه امنى براى سهامدار ایجاد خواهد کرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان کرده، سهامداران حرفه‌اى نیز مرتبا باید سبد خود را موازنه کرده و مدام اوراق خریدارى کنند. از دید او کسى که ملک خود را بفروشد و وارد بازار سرمایه شود تا ظرف دو ماه به سود برسد، اقدام نادرستى انجام داده است. وی همچنین تاکید کرده یک درصد از شرکت‌هاى بورسى از افشاى اطلاعات خود خوددارى مى‌کنند که به دادگاه معرفى خواهند شد.

خبر انتخاب شده برای شما

زیر پوست بازار سهام چه خبر است؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید با عرضه سهام شرکت‌های جدید توسط دولت در بازار بورس، نقدینگی می‌تواند بدون ایجاد حباب در بورس باقی بماند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  "وملل" پربازده‌ترین نماد بانکی در بهمن‌ماه