تاریخ: ۸:۴۵ :: ۱۳۹۸/۱۰/۲۸

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از موافقت سازمان بورس و مراجع قانونی برای افزایش سرمایه ۳۰ درصدی این شرکت از محل سود انباشته خبر داد و گفت: به‌منظور عملیاتی کردن افزایش ۲۳۴۰ میلیارد تومانی سرمایه، در ۲۹ دی‌ماه مجمع عمومی فوق‌العاده با حضور سهامداران شرکت مس برگزار می‌شود. «فملی» ۱۰ هزار میلیاردی می‌شود

به گزارش رادیو سهام به نقل از مس پرس، اردشیر سعدمحمدی، با اعلام این خبر افزود: با برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده با حضور سهامداران در ۲۹ دی‌ماه، به‌طور رسمی سرمایه شرکت ملی صنایع مس ایران از مبلغ ۷۸۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۱۴۰ میلیارد تومان می‌رسد.

سعدمحمدی تصریح کرد: این افزایش سرمایه با هدف تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز در راستای تکمیل طرح‌های توسعه‌ای در دست اجرای شرکت به کار گرفته خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مس با تأکید بر این‌که  صنعت مس جزو صنایع پربازده محسوب و سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه موجب سودآوری و ارزآوری برای کشور می‌شود، گفت: آماده افتتاح و بهره‌برداری از بیش ۳۵۰۰ میلیارد تومان طرح توسعه‌ای شامل طرح افزایش ظرفیت ذوب خاتون‌آباد از ۸۰ هزار تن به ۱۲۰ هزار تن، کارخانه اسیدسولفوریک خاتون‌آباد، کارخانه اکسیژن و انبار کنسانتره تا پایان سال جاری هستیم.

وی با اشاره به این‌که محور توسعه در شرکت مس بر پایه افزایش ظرفیت تولید کنسانتره مس تعریف و طراحی شده است، تصریح کرد: علاوه بر این، طرح‌ توسعه معدن مس درآلو، کارخانه تغلیظ دره‌زار و فاز سه تغلیظ سونگون با سرعت در دست اجرا هستند که با بهره‌برداری از آنها ظرفیت کنسانتره شرکت مس افزایش خوبی خواهد یافت.

حتما بخوانید :  بررسی میزان ارزندگی نماد «حسینا» در بورس

سعدمحمدی با بیان این‌که سهام مس طی ۱۳ سال گذشته و پس از پذیرش در بورس تاکنون جزو سهام‌های بنیادی و پربازده بوده است، اظهار داشت: در سال جاری و تا ۲۲ دی‌ماه، فملی بازدهی ۹۲ درصدی نصیب سهامدارانش کرده است.

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۹۷ نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده بازار
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.