تاریخ: 16:05 :: 2020/02/01

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با کاهش بیش از ۹۵۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۴۲۶ هزار و ۱۸۵ واحد به پایان رسید.

به گزارش رادیو سهام به نقل از ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که اکثر شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

نوسان شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۹۵۳) واحد ریزش معادل (۰.۲۲) درصد به ۴۲۶ هزار ۱۸۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (۲۵۴) واحد افت معادل (۰.۲۲) درصد به ۱۱۳ هزار ۷۳۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۴۰ واحد رشد معادل ۰.۱۷ درصد به ۱۴۰ هزار و ۲۰۱ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۶۰ واحد افزایش، معادل ۰.۱۷ درصد به ۹۳ هزار و ۵۳۰ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۵ واحد رشد، معادل ۰.۰۱ درصد به ۵۱۲ هزار و ۳۰۲ واحد، شاخص بازار اول با (۳۶۸) واحد افت معادل (۰.۱۲) درصد به ۳۰۶ هزار ۷۲ واحد و شاخص بازار دوم با (۳۳۹۵) واحد ریزش معادل (۰.۳۸) درصد به ۸۸۳ هزار و ۲۶۲ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۵ نماد « فملی با (۵۷۱) واحد، مبین با (۱۷۲) واحد، فارس با (۱۷۱) واحد، شخارک با (۱۶۶) واحد و ومعادن با (۱۶۵) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

حتما بخوانید :  ایجاد ثبات در معاملات بورس از آبان ماه

وضعیت شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «قند و شکر با ۵۲۰۹ واحد رشد معادل ۷.۰۵ درصد به ۷۹ هزار و ۶۰ واحد، وسایل ارتباطی با ۷۵۹ واحد افزایش معادل ۴.۷۰ درصد به ۱۶ هزار و ۹۱۱ واحد، ذغالسنگ ۶۲۳ واحد رشد معادل ۴.۵۳ درصد به ۱۴ هزار و ۳۹۲ واحد، محصولات چرمی ۵۷۷ واحد افزایش معادل ۴.۲۴ درصد به ۱۴ هزار و ۲۰۴ واحد، سایر معادن با (۳۹۹۹) واحد کاهش، معادل (۳.۰۱) درصد به ۱۲۸ هزار و ۶۸۵ واحد، تامین آب، برق و گاز (۳۴) واحد افت معادل (۴.۰۱) درصد به ۸۲۷ واحد، منسوجات با با (۲۶۹) واحد کاهش معادل (۴.۳۳) درصد به ۵ هزار و ۹۵۱ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «قثابت، بورس، قمرو، قپیرا، کخاک، قصفها و غدشت»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سصفها، نمرینو، سفار، دتماد، سخزر، دلقما و داسوه» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۸۳۲ هزار و ۹۱۰ نوبت معاملاتی، ۸ میلیارد و ۸۶۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳۹ هزار و ۵۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

خبر انتخاب شده برای شما

تصویب دو فوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی
جلسات غیرعلنی امروز مجلس درحالی با حضور وزیر اقتصاد و وزیر صمت برگزار شد که رئیس مجلس از توافق مجلس و دولت درباره بازار فولاد خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.