تاریخ: 8:56 :: 2020/02/04

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی در گزارش منتشر شده در کدال از ۳۱هزار میلیارد ریالی شدن پورتفوی بورسی خود خبر داد.

به گزارش رادیو سهام، وخارزم همچنین در گزارش شش ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه امسال برای هر سهم خود ۱۱۹ ریال سود محقق کرده که در مقایسه با سال گذشته رشدی ۱۲۲۲ درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت کدال، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی که با سرمایه ثبت‌شده ۱۲هزار و ۵۰۰میلیارد ریالی و با نماد وخارزم در بورس تهران فعالیت می‌کند.

در گزارش صورت وضعیت پورتفوی سرمایه‌گذاری یکماهه منتهی به ۳۰دی ماه خود با خرید سهام چند شرکت بورسی به ارزش سه هزار و۲۲۰ میلیارد ریال، ارزش کل پورتفوی بورسی خود را به ۳۱ هزار میلیارد رساند.

از میان سهام خریداری شده وخارزم در یکماه اخیر می‌توان به خرید ۲۴۴ میلیون سهم بانک صادرات، ۱۰۵ میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان و حدود ۱۳ میلیون سهم شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اشاره کرد.

با وجود این، خریدها همچنان ۴۷٫۴ درصد پورتفوی وخارزم را شرکت سینادارو تشکیل می‌دهد و پس از آن سیمان سفید نی‌ریز و رکیش به ترتیب با ۱۶٫۷ درصد و ۱۵٫۷ درصد بیشترین سهم را در پورتفوی سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی به خود اختصاص داده‌اند.

حتما بخوانید :  افزایش ۲۰۰۰ درصدی درآمد "خگستر" در هفت ماهه نخست سال

روند تغییرات پورتفوی بورسی وخارزمدر صورت سرمایه‌گذاری صنعت وخارزم، گروه مواد و محصولات دارویی، بانک‌ها و موسسات مالی و محصولات شیمیایی به ترتیب با ۲۴، ۱۷ و ۱۶ درصد بیشترین سهم را از آن خود کرده‌اند و در یک ماهه اخیر ارزش گروه مواد و محصولات دارویی در سبد سهام این شرکت با افتی سه میلیارد تومانی مواجه شده است. بر این اساس کل پروتفوی شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی در ۹ ماه اخیر رشدی ۵۵ درصدی داشته است.

وخارزم همچنین در گزارش شش ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه امسال برای هر سهم خود ۱۱۹ ریال سود محقق کرده که در مقایسه با سال گذشته رشدی ۱۲۲۲ درصدی را نشان می‌دهد.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

افزایش ۳۰ درصدی فروش "ستران" در اولین ماه پاییز
شرکت سیمان تهران طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به انتهای مهر معادل ۶۰۶,۸۱۳ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره ۱ ماهه مشابه سال قبل ۳۰% افزایش داشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.