2067, 2068, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مجمع عمومی عادی صاحبان سهام سیمان هرمزگان روز چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ماه با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد. در پایان این مجمع به ازای هر سهم ۵۰ تومان سود نقدی بین سهامداران تقسیم شد. برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه «سهرمز»

به گزارش رادیو سهام، مجمع سال مالی منتهی به ۳۰ آبان ۹۸ شرکت سیمان هرمزگان روز چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ماه با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد. در طول این مجمع مدیران شرکت از دستاوردها و برنامه‌های شرکت گفتند.

شرکت سیمان هرمزگان (سهامى عام) درتاریخ ۲۷ دی ماه ۱۳۶۱به صورت شرکت سهامى خاص تاسیس شده و تحت  شماره ۴۶۴۱۲ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتى تهران به ثبت رسیده است. شخصیت حقوقى شرکت بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۲۶/۰۴/۱۳۷۸ از «سهامى خاص» به «سهامى عام» تبدیل شده و در حال حاضر با بهره‌گیری از موقعیت جغرافیایی برتر و مدیریت و بازاریابی مناسب و تغییر در شیوه­های مختلف فروش توانسته است نام خود را در زمره یکی از برترین شرکت‌های تولید کننده صنعت سیمان کشور ثبت کند.

موقعیت مکانی کارخانه و قرار گرفتن در نزدیکی آبهای نیلگون خلیج فارس و دریای عمان و در نتیجه دسترسی آسان و کم هزینه به بازارهای صادراتی جنوب خلیج فارس جنوب آسیا و افریقا یکی از مزیت‌های رقابتی شرکت سیمان هرمزگان نسبت به بسیاری از رقبای داخلی و خارجی بوده و سبب شده شرکت سیمان هرمزگان بتواند جهت تحویل به موقع محصول به مشتریان صادراتی خود گوی سبقت را از رقبای صادراتی خود برباید. همچنین نزدیکی به بازارهای جدید و پرمصرف داخلی نظیر مناطق آزاد کیش و قشم و همچنین مرکز استان هرمزگان بازار داخلی دائمی مطمئن و پر رونقی را برای شرکت فراهم آورده است.

حتما بخوانید :  عرضه اولیه‌های احتمالی در ماه آینده

حرکت «سهرمز» به سمت نقدفروشی

در ابتدای جلسه مجمع، حسن هراتی، معاون مالی و اقتصادی شرکت سیمان هرمزگان در تشریح عملکرد شرکت برای سال مالی منتهی به ۳۰ آبان ۹۸ به سهامداران توضیح داد: شرکت در سال مالی گذشته موفق شد درآمدهای عملیاتی خود را از ۲۴۳ میلیارد تومان (برای سال مالی منتهی به ۳۰ آبان ۹۷) به ۲۹۲ میلیارد تومان برساند. تناژ فروش شرکت از یک میلیون و ۴۱۰هزار تن به یک میلیون و ۵۳۳ هزار تن رسید و با افزایش ۸٫۷ درصدی مواجه شد. در میان به دلیل وجود تحریم‌ها شرکت برای صادرات محصولات خود با مشکل مواجه شد، اما افت صادرات شرکت با افزایش فروش داخلی جبران شد.

وی همچنین افزود: از دستاوردهای مهم شرکت در سال مالی گذشته، حرکت از نسیه فروشی به سمت نقدفروشی بوده است. از کل میزان فروش شرکت در سال مالی ۹۶-۹۵، بیش از ۷۵ درصد به فروش اعتباری اختصاص داشت. در حالی که در سال مالی گذشته بیش از ۹۶درصد فروش شرکت به صورت نقدی انجام شده است که در نوع خود یک رکورد تاریخی به حساب می‌آید.

هراتی در ادامه گفت: دیگر دستاورد مهم شرکت در سال مالی گذشته رسیدن به ۱۰۸درصد ظرفیت تولید شرکت بوده است. با توجه به داده‌های استخراج شده از انجمن صنفی سیمان، شرکت سیمان هرمزگان از نظر میزان استفاده از ظرفیت اسمی خود در رده اول شرکت‌های سیمانی کشور قرار گرفت.

حتما بخوانید :  پیش بینی 69 نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها

همچنین در این مجمع از برنامه‌های شرکت برای سال مالی جاری رونمایی شد. مدیران شرکت تلاش جهت دستیابی کامل به بودجه مصوب، افزایش ظرفیت تولید خطوط کارخانه  از ۳۰۰۰به ۴۰۰۰ تن در روز از محل افزایش سرمایه، حضور موثر و افزایش سهم شرکت در بازارهای خارجی از طریق بازاریابی در بازارهای جدید، بازاریابی و طراحی پلان فروش در بازار داخلی به منظور افزایش سهم بازار داخلی، بهره برداری از تاسیسات آب شیرین کن به ظرفیت ۶ هزار مترمکعب و احداث آسیاب سیمان به ظرفیت  ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تن در کشور عمان را به عنوان مهمترین برنامه‌های شرکت برای سال مالی جاری اعلام کردند.

خبر خوش مدیرعامل

در حاشیه مجمع و در پاسخ به سوال یکی از حضار، مهدی باشتی، مدیرعامل سیمان هرمزگان خبر از آغاز روالی جدید برای صادرات محصولات شرکت داد. شرکت در گزارش‌های ماهانه جدید خود در سال مالی جاری، از صادرات ۴۰هزار تن محصول خبر داده است. مهدی باشتی در این باره گفت: تلاش هیأت مدیره بر این است که این روال ادامه پیدا کند و انتظار می‌رود در هر فصل دست‌کم ۴۰هزار تن محصول به خارج از کشور صادر شود و از این رو به نظر می‌رسد در سال مالی جاری روند صادرات شرکت نسبت به سال گذشته بهبود پیدا کند.

حتما بخوانید :  جزییات جلسه غیرعلنی مجلس | توافق بر سر بازار فولاد

مهدی باشتی همچنین درباره احتمال افزایش نرخ سیمان در سال مالی جاری گفت: انجمن تولیدکنندگان سیمان در حال پیگیری برای افزایش نرخ سیمان هستند و به نظر می‌رسد که به زودی با افزایش قیمت سیمان مواجه شویم.

تقسیم سود ۵۰ تومانی

سیمان هرمزگان در سال مالی گذشته به ازای هر سهم (با در نظر گرفتن سرمایه جدید) ۶۵۳ ریال سود محقق کرده است. در پایان مجمع سهامداران به تقسیم سود ۵۰ تومانی رأی دادند. گفتنی است شرکت شاخص اندیشان به ‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و شهود امین به ‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شد. همچنین روزنامه‌ اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

تصویب دو فوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی
جلسات غیرعلنی امروز مجلس درحالی با حضور وزیر اقتصاد و وزیر صمت برگزار شد که رئیس مجلس از توافق مجلس و دولت درباره بازار فولاد خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.