2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: افزایش قیمت انس جهانی قیمت طلا را چهار هزار تومان گران کرد. چنانچه قیمت انس جهانی طلا افزایشی نداشته باشد و قیمت دلار کنترل شود، قیمت طلا تا پایان هفته گران نخواهد شد و روند باثباتی خواهد داشت. پیش‌بینی ادامه ثبات قیمت طلا تا پایان هفته جاری

به گزارش رادیو سهام به نقل از تجارت نیوز، بعد از مدت‌ها بازار طلا روند نسبتا با رونقی را به خود گرفته و تقاضا در بازار طلا به نوعی افزایش یافته است.

طی هفته اخیر بازدهی بازارها این گونه بود: طلا بازدهی مثبت ۱٫۹ درصدی، سکه بازدهی مثبت ۳٫۰۳ درصدی، دلار بازدهی مثبت ۲٫۵۳ درصدی و بورس هم بازدهی مثبت ۲٫۹۵ درصدی.

با توجه به شروع روز مادر و در آستانه سال نو تقاضا در بازار برای خرید طلا افزایش یافته است. آیا قیمت طلا در هفته پایانی بهمن افزایش خواهد یافت؟

تقاضا در بازار طلا افزایش یافت

رئیس اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا تقاضا برای خرید طلا در روز مادر افزایش یافته است؟ گفت: خوشبختانه تقاضا در بازار طلا افزایش یافته اما افزایش حجم تقاضا باعث نوسان قیمت طلا نشده، بلکه افزایش قیمت انس جهانی طلا قیمت طلا را در سطح بازار گران کرده است.

ابراهیم محمدولی افزود: خوشبختانه در آستانه ایام نوروز شور و نشاط در مردم بیشتر شده و آنها نیز برای خرید طلا به بازار مراجعه کردند. معتقدیم چنانچه قیمت انس جهانی طلا افزایشی نداشته باشد و قیمت دلار کنترل شود، قیمت طلا تا پایان هفته گران نخواهد شد و روند باثباتی خواهد داشت.

حتما بخوانید :  خداحافظی با خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون

تقاضا در گرانی قیمت طلا نقشی ندارد

او به قیمت انس جهانی طلا و روند قیمت سکه اشاره و اظهار کرد: دیروز قیمت انس جهانی طلا به یک هزار و ۵۶۵ دلار رسید که این رقم افزایش پنج دلاری را نسبت به هفته گذشته نشان می‎‌دهد، هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با چهار تومان افزایش به قیمت ۵۲۱ هزار تومان رسید. همچنین قیمت سکه طرح جدید پنج میلیون و ۱۱۸ هزار تومان، سکه طرح قدیم به قیمت پنج میلیون و ۸۰ هزار تومان، نیم سکه به قیمت دو میلیون و ۶۱۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه گرمی به قیمت ۹۳۰ هزار تومان خرید و فروش شده است.

محمدولی در پاسخ به این پرسش که آیا تقاضا برای خرید طلا در روز مادر قیمت طلا را دچار نوسان شدید نخواهد کرد؟ گفت: از گذشته تاکنون افزایش میزان تقاضا تاثیر چندانی در افزایش قیمت طلا نداشته است. افزایش قیمت دلار و انس جهانی طلا در قیمت طلا اثر بیشتری دارد.

خبر انتخاب شده برای شما

بعد از انتشار ابلاغیه کاهش نرخ سود سپرده های بانکی توسط یکی از بانک های خصوصی، بانک مرکزی اعلام کرد که برنامه ای برای تغییر در شرایط و نرخ سپرده ها ندارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.