2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 3٫۵۰ out of 5)
Loading...

نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران می‌گوید: به دلیل کُند شدن رشد اقتصادی جهان و افزایش میزان تقاضا به دلیل شیوع بیماری کرونا قیمت انس جهانی طلا طی هشت سال گذشته رکورد زد و به قیمت یک هزار و ۶۴۴ دلار رسید.

به گزارش رادیو سهام، با گذشت ۱۱ ماه از سال ۱۳۹۸، آمارها نشان می‌دهد تا پایان بهمن ماه، بازاری که برای سرمایه‌گذاران سودده‌تر بوده بازار سهام و تا حدودی طلا است. بازار سهام حدود شش برابر سکه و طلا سوددهی داشته است.

۱۱ ماه از سال جاری گذشته و در میان بازارهای مالی، عملکرد بازار سهام نسبت به دیگر بازارها بهتر بوده، به طوری که طلا با رشد ۲۷٫۵ درصدی قیمت، سکه با رشد ۱۹٫۳۶ درصدی و دلار نیز با افزایش قیمت ۱۰٫۱۲ درصدی همراه بوده‌اند. حال آیا رشد قیمت طلا در روزهای پایانی سال ۱۳۹۸ ادامه‌دار است؟

در همین حال، نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران درباره چرایی افزایش قیمت طلای جهانی گفت: به دلیل کُندشدن رشد اقتصادی و افزایش میزان تقاضا به دلیل شیوع بیماری کرونا قیمت انس جهانی طلا طی هشت سال گذشته رکورد زد و به قیمت هزار و ۶۴۴ دلار رسید. این افزایش قیمت انس جهانی طلا بعد از سال ۲۰۱۲ یعنی طی هشت سال به بالاترین حد خود رسیده است.

حتما بخوانید :  سایه سنگین تورم بر آینده بازار مسکن

محمد کشتی‌آرای با اشاره به قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF افزود: پس از قرارگرفتن ایران در لیست سیاه FATF قیمت دلار به یکباره جهش کرد و هر دلار آمریکا امروز به قیمت ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. همین امر منجر به افزایش قیمت طلا و سکه در بازار ایران شد؛ به طوری که هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۵۸۸ هزار تومان رسید.

وی با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم پنج میلیون و ۷۳۰ هزار تومان، قیمت سکه طرح جدید پنج میلیون و ۴۷۰ هزار تومان، قیمت نیم سکه به دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، هر قطعه ربع سکه هم به قیمت یک میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه گرمی هم ۹۵۰ هزار تومان معامله شد.

کشتی‌آرای در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا ممکن است قیمت طلا تا پایان هفته گران شود؟ گفت: پیش‌بینی قیمت طلا تا یک ساعت دیگر هم امری ناممکن شده است. معتقدیم هنوز نشانه‌های مثبتی در تصویب FATF وجود دارد.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

بعد از انتشار ابلاغیه کاهش نرخ سود سپرده های بانکی توسط یکی از بانک های خصوصی، بانک مرکزی اعلام کرد که برنامه ای برای تغییر در شرایط و نرخ سپرده ها ندارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.