2067, 2068, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مجمع‌عمومی فوق‌العاده سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی به منظور تطابق اساسنامه شرکت با نمونه اساسنامه سازمان بورس روزگذشته برگزار شد. برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده "وپترو"

ریاست این مجمع را محمدرضا پاشایی به نمایندگی از تاپیکو برعهده داشت و سلیمان سلطانی نماینده شستا و الهام پارسا به نمایندگی از سازمان تامین‌اجتماعی ناظران جلسه بودند.

به گزارش رادیو سهام، مدیرعامل سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی به‌عنوان دبیر جلسه در این مجمع با اشاره به ضرورت برگزاری این مجمع گفت: اساسنامه «وپترو» با اساسنامه نمونه سازمان بورس و اوراق بهادار تطابق نداشت و در این جلسه با تغییرات جزئی با اساسنامه سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی از این پس مطابق با اساسنامه سازمان بورس خواهد بود.

در این مجمع علی علامه‌راد به مهم‌ترین موضوعی که باید در اساسنامه اصلاح شود، اشاره کرد و گفت: مطابق اساسنامه نمونه سازمان بورس و اوراق بهادار به شرکت‌ها اجازه داده نمی‌شود تا سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها در مجمع سالانه تقسیم شود. براین اساس، سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها باید به سود انباشته منتقل شود و شرکت‌ها باید از این محل افزایش سرمایه دهند. وی با اشاره به اینکه این امر در روند فعالیت شرکت‌ها بسیار موثر است، افزود: با توجه به اینکه این موضوع بسیار کارشناسی شده است، با تصویب سهامداران این بند در اساسنامه «وپترو» اصلاح می‌شود تا «وپترو» نیز مانند سایر شرکت‌های بازار سرمایه از محل فروش سرمایه‌گذاری سودی تقسیم نکند. وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی یک هلدینگ تخصصی است که در بیشتر شرکت‌های زیرمجموعه که در حوزه پتروشیمی فعال هستند، سهام مدیریتی داریم.

حتما بخوانید :  نمادهای پالایشی بازگشایی می‌شوند

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس از افزایش قیمت نرخ فروش ۱۰ درصدی کره ۱۰۰ گرمی خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.