تاریخ: ۱۴:۱۲ :: ۱۳۹۸/۱۲/۰۶

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

با درج نماد شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا) در تابلوی فرابورس این شرکت آماده عرضه اولیه خواهد شد. پگاه گیلان آماده عرضه اولیه می‌شود

به گزارش رادیو سهام، شرکت پگاه گیلان پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۴ اسفند در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر به عنوان صد و بیست و ششمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شد تا در صف عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام بایستد.

 “غگیلا” واقع در شهرستان رشت بوده و یکی از کارخانه های فرآوری کننده بزرگ شیر در سال ۱۳۵۴ با نام کارخانه شیر منطقه‌ای گیلان تاسیس شده و در زمینی به مساحت ۹ هکتار و ظرفیت اسمی ۷۰ تن شیر در روز تجهیز و سال ۷۳ به بهره برداری رسید و در حال حاضر زیر مجموعه شرکت صنایع شیر ایران یکی از بزرگترین شرکت های تولید فراورده های شیری است.

عمده فعالیت این شرکت در مرحله اول تولید شیر پاستوریزه یارانه ای و بعضی از محصولات دیگر مانند دوغ، ماست و … بوده که بعداً با توجه به ماهیت ویژه منطقه برای توسعه و افزایش ظرفیت کارخانه، طرح های توسعه ای در مورد احداث واحدهای پنیر پاستوریزه مد نظر قرار گرفت. بدین ترتیب علاوه بر توسعه کارخانه شیر کارخانه های دیگر نیز راه اندازی شدند.

حتما بخوانید :  چرا معاملات برخی نمادها در بورس باطل می‌شود؟

این شرکت با ظرفیت اسمی ۵۱۶ تن در روز مجهز به مدرن ترین ماشین آلات و فناوری روز بوده و قابلیت تولید بیش از ۸۰ نوع محصول لبنی پاستوریزه و استریلیزه را دارا است. سرمایه اولیه شرکت با ۲۱۱ نیروی انسانی، یک میلیارد تومان بوده که طی ۵ مرحله افزایش سرمایه به ۲۰ میلیارد تومان رسیده است.

همچنین بر اساس صورتجلسه مجمع فوق العاده مشترک، پگاه قزوین از یک مهر سال ۸۷ و کشت و صنعت و دامپروری گیلان از ۱۰ مرداد سال ۸۸ با پگاه گیلان طبق صورت‌های مالی حسابرسی شده ادغام شد.

هلدینگ صنایع شیر ایران، مالک ۹۹.۹ درصدی این شرکت متعهد شده علاوه بر عرضه ۲۰ درصد سهام، ۵ درصد دیگر را جهت عرضه آتی با تشخیص فرابورس به عموم واگذار کند.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

تولید محصول جدید در پتروشیمی پارس
پتروشیمی پارس رکورد تولید خود را در سال ۹۸ شکست.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,