2681, 2224, 
[ratings]

دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: چنانچه قیمت انس جهانی طلا در ماه‌های آینده افزایش یابد و از طرف دیگر قیمت دلار کنترل نشود قیمت سکه در سال آینده گران خواهد شد. پیش‌بینی قیمت سکه در سال ۹۹

به گزارش رادیو سهام، دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش قیمت سکه تا پایان سال ۹۹ چه روندی خواهد داشت؟ گفت: با توجه به شرایط موجود و پیش‌بینی کارشناسان بین‌المللی مبنی بر افزایش قیمت انس جهانی طلا به رسیدن آن به نرخ هزار و ۸۰۰ دلار به نظر می‌رسد قیمت طلا و سکه در بازار داخل هم گران خواهد شد.

نادر بذرافشان افزود: قطعا افزایش قیمت طلای جهانی در بازار داخل اثرگذاری دارد. از سوی دیگر باید به مدیریت بانک مرکزی نیز در پایان سال ۹۸ و همچنین در سال ۹۹ دقت داشت، چنانچه قیمت دلار در بازار داخل کنترل شود قیمت سکه در سال ۹۹ گران نخواهد شد، اما چنانچه قیمت انس جهانی طلا در ماه‌های آینده افزایش یابد و از طرف دیگر قیمت دلار کنترل نشود قیمت سکه در سال آینده گران خواهد شد.

او با اشاره به قیمت انواع سکه اظهارکرد: در روز چهارشنبه قیمت تمام سکه به شش میلیون و ۱۲۰ هزار تومان، نیم سکه به قیمت سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه گرمی به قیمت ۹۷۰ هزار تومان رسید. قیمت طلای ۱۸ عیار نیز با چهار هزار تومان به ۶۲۵ هزار تومان رسید.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

اعلام زمان واریز یارانه نقدی خرداد
کمیسون تلفیق از محل تسعیر ارز ۱۰۶ هزار میلیارد تومان برای هزینه‌کرد در قالب هدفمندی یارانه‌ها پیش بینی کرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.