تاریخ: ۱۱:۲۳ :: ۱۳۹۸/۱۲/۱۲

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته به دلیل ابهام های موجود در بودجه غیرعمرانی سال ۹۹ می‌توان انتظار داشت که روند بازار سرمایه در سال ۹۹ تصاعدی و همراه با ریزش‌های ناشی از فشارهای بین المللی خواهد شد. پیش بینی روند تحولات بورس در سال ۹۹

به گزارش رادیو سهام، علی حیدری افزود: سازمان بورس با بهکارگیری اقدام ها و ابزارهای جدید در بازار سهام، از جمله فروش تعهدی را می توان به عنوان اقدام های درست و به موقعی محسوب می شود که در دستورکارقرارگرفت.

وی پیرامون تاثیر تغییر حجم مبنا در بازار سرمایه خاطرنشانکرد: این موضوع قبل از مطرح شدن، از مدت‌ها قبل تاثیر آن در بازار پیشخور شده و این خبر به تنهایی در روند نزولی معاملات روز گذشته اثر گذار نبوده است.

حیدری گفت: بسیاری از کارشناسان حاضر در  بازار معتقد بودند که علت ریزش روز گذشته بازار سرمایه ناشی از ابلاغیه جدید سازمان بورس بوده، در حالی که چنین موضوعی تاثیر چندانی را بر روند معاملات دیروز و امروز بربازار سرمایه نداشت.

وی افزود: بهتر است ابزارهای جدید معاملاتی به گونه‌ای در بازار تنظیم شوند که علاوه بر سوق دادن روند معاملات به سمت شفافیت، نحوه خرید و فروش در این بازار منطقی‌تر و به دور از هر گونه رویکرد هیجانی انجام شود.

حتما بخوانید :  اوره‌سازان بهتر از متانول‌سازان در سال 98 ظاهر شدند

این کارشناس بازار سرمایه افزود: اجرای برخی از سیاست‌های اقتصادی در سایر بازارها مانند بازار ارز و طلا، سرمایه‌گذاران حق دارند تا فقط تمرکز خود را برای سرمایه‌گذاری به سمت بازار سهام سوق دهند و گزینه دیگری را برای انتخاب دیگر بازارها نداشته باشد.

 وی خاطرنشان کرد: براساس حمایت‌های صورت گرفته از سوی دولت نسبت بازار سرمایه رونق در این بازار افزایش یافته و هر روز شاهد ورود نقدینگی‌های جدید به این بازار هستیم.

حیدری افزود: ارائه آمار و ارقام از معاملات بازار سرمایه در پایان سال ۹۸ روند مطلوب معاملات بازار سرمایه نسبت به دیگر بازارها را نشان خواهد داد که این موضوع می تواند امتیاز مثبتی برای دولت محسوب شود.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم در جامعه سبب شده تا عمده سرمایه‌گذاران و دارندگان پول وارد بازار سرمایه شوند تا بدین وسیله سرمایه آنها مقابل چشمشان از بین نرود.

وی اضافه کرد: رویدادهای سیاسی و اقتصادی رخ داده در سال ۹۸ باعث شد تا سرمایه‌گذاران  به بازار سرمایه که تنها بازار شفاف معاملاتی است و از سوی دولت مورد حمایت قرار گرفته وارد شوند.

حیدری افزود: این عوامل در کنار یکدیگر سبب شده تا با وجود فراز و نشیب‌های موجود در بازار سرمایه باز هم سرمایه‌گذاران و دارندگان سرمایه گزینه دیگری را به جز  بازار سرمایه برای ورود سرمایه‌های خود انتخاب نکنند.

حتما بخوانید :  آریاساسول در سال 98 چه کرد؟

به گفته حیدری، مردم در شرایط فعلی خردمندانه رفتار می‌کنند و نمی‌توان گفت که رشد این روزهای بازار سرمایه ناشی از رفتار هیجانی مردم در این بازار است.

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

بهادر بیژنی گفت: با توجه به امضای توافقنامه ها و تعریف پروژه های مشترک با بورس دیگر کشورها، حضور خریداران و فروشندگان خارجی در بورس کالا دور نخواهد بود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.