تاریخ: ۱۲:۵۵ :: ۱۳۹۹/۰۱/۰۹

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

شرکت ملی مس یک گزارش چشم‌نواز از اسفند به بازار ارائه کرده است. این گزارش با مبلغ فروش بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومانی ارائه شده است. گزارش چشم‌نواز "فملی" در عصر کرونایی

به گزارش رادیو سهام، اما چرا گزارش فملی از نگاه ما درخشان است. دو بخش اصلی که می‌تواند به عملکرد کاملا مناسب این شرکت اشاره داشته باشد تولید ۲۵۸۰۰ تن کاتد و فروش نزدیک به ۲۵۷۰۰ تن این محصول نهایی است. از این مقدار فروش حدود ۹۶۰۰ تن صادرات انجام شده با قیمت هر تن شمش بیش از ۵۵۰۰ دلار و نرخ تسعیر هر دلار ۱۳۴۰۰ تومان. ملی مس در دیگر ماه‌های سال ۹۸ نیز فروش‌های این‌چنین مناسبی به ثبت رسانده است اما در دوره‌ای که کرونا جهان و ایران را به خود درگیر کرده چنین تولید و فروشی جلب توجه می‌کند. میانگین مبلغ فروش ماهانه ملی مس در یازده ماه منتهی به بهمن سال ۹۸ ملی مس حدود ۱۷۸۰ بوده که در دو ماه اردیبهشت و دی مبالغ فروش بیش از ۲۷۰۰ میلیارد تومانی را نیز به ثبت رسانده است.

 ریسک‌های اصلی ملی مس افت شدید نرخ کاتد تا کمتر از ۵ هزار دلار در هفته‌های اخیر و همچنین یک ریسک کلان برای این شرکت ابهام در تامین ماده اولیه (کنسانتره) برای تولید محصول نهایی است. از جمله اخبار اثرگذار وضعیت کرونا در ایران و جهان، نوسان قیمتی مس در بازار جهانی و اخبار پیرامون اقتصاد جهانی، احتمال اشاره دوباره مدیران این شرکت به افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی و نوسان نرخ دلار در بازار داخل است.

حتما بخوانید :  تازه ترین خبرها از 5 طرح توسعه «پترول»

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

جزئیات جدید از آزادسازی سهام عدالت
رئیس سازمان بورس گفت: قابلیت وثیقه‌گذاری و استفاده از کارت اعتباری و وام بانکی توسط مشمولان سهام عدالت نیز در شورای عالی بورس بررسی شد و اکنون منوط به تصمیم‌گیری بانک مرکزی است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.