تاریخ: ۱۱:۵۵ :: ۱۳۹۹/۰۱/۱۰

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

صنعتی غذایی زر از ۵ دی ۹۷ جانشین صنایع غذایی سینا در شرکت گلوکزان شد. گلوکزان نیز نیاز به معرفی ندارد و شرکتی است که در آن ذرت به عنوان ماده خام دریافت شده و گلوکز، فروکتوز و نشاسته تولید می‌کند.

به گزارش رادیو سهام، خریداران غگل به نوعی با این سهم برخورد می‌کنند که گویا این شرکت از ذرت زرد رنگ طی یک کیمیاگری عنصر طلا (Au) را خارج می‌کند که کلا در ساختار شیمیایی ذرت وجود ندارد.

 حالا از مباحث عدم ارزندگی و هیجان سنگین در معاملات این سهم بگذریم و یک نکته جالب را برای مخاطبان مطرح کنیم. به نظر شما سهام‌دار نه‌چندان قدیمی گلوکزان بلوک ۵۱ درصد از سهام غگل را با چه قیمتی خریداری کرده است؟ صنعتی غذایی زر طی روزهای اخیر عرضه سهام را در غگل سرانجام آغاز کرد.

معامله بلوکی غگل یا همان خرید ۱۰۲ میلیون و ۲۶۸ هزار سهم از گلوکزان با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی به قیمت پایه هر سهم ۱۷۲۳ تومان حدود ۱۵ ماه قبل انجام شده است. کل پولی که زر برای خرید غگل هزینه کرده است حدود ۱۷۷ میلیارد تومان است. این معامله به صورت ۳۰ درصد نقد و مابقی اقساط انجام شده بود. یک لحظه به ارزش کنونی بازار غگل نگاه کنید. غگل امروز ارزش بازار بیش از ۴ هزار میلیارد تومانی را دارا است.

حتما بخوانید :  "وغدیر" در اردیبهشت چقدر سود شناسایی کرد؟

زر با عرضه‌ بیش از ۱۷۰ میلیون سهم طی روزهای اخیر حدود ۱۱۰ میلیارد تومان نقدینگی به دست آورده است که این عدد معادل ۶۵ درصد از کل مبلغ خرید غگل است. این رویه برای زر در روزهای آتی و احتمالا معاملات امروز، به تامین کل بهای تمام‌شده خرید می‌رسد؛ البته ما نقد و اقساط را کنار گذاشته که خود خیلی در این رویه اثرگذار است. حالا خود را جای این سهام‌دار بگذارید، ۱۵ ماه قبل این سهم را در قیمت کمتر از ۱۸۰ میلیارد تومان خریداری کرده‌اید آیا در وضعیتی که حباب سنگینی دارایی تحت اختیار شما را فراگرفته است حالت منطقی برای سهام‌دار عمده این سهم جز این است که با عرضه‌های سنگین هم سود شیرینی شناسایی کند و در عین حال از عواقب سنگین رشدهای حبابی در سهام زیرمجموعه که معمولا در مجامع دامن سهام‌داران عمده را می‌گیرد، برای خود بکاهد.

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

جزئیات جدید از آزادسازی سهام عدالت
رئیس سازمان بورس گفت: قابلیت وثیقه‌گذاری و استفاده از کارت اعتباری و وام بانکی توسط مشمولان سهام عدالت نیز در شورای عالی بورس بررسی شد و اکنون منوط به تصمیم‌گیری بانک مرکزی است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,