2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: با توجه به مولفه‌های موجود در سطح کلان پیش‌بینی ما این است که قیمت خودروهای خارجی در سال ۹۹ تغییر چندانی نداشته باشد. قیمت خودروهای خارجی در سال ۹۹ چه می‌شود؟

به گزارش رادیو سهام، ۱۴ اسفند ماه بود که خبر واردات خودرو در سال ۹۹ خبرساز شد. طبق بررسی‌های انجام شده در بودجه سال ۹۹ آمده است که واردات خودروهای سبک، سنگین (با اولویت خودروهای ترکیبی، هیبریدی) و ماشین‌آلات معدنی و راهسازی با ارز منشا خارجی طبق قوانین و مقررات مجاز است. در حالی که مجدد این لایحه از سوی شورای نگهبان رد شد. حال آیا آزاد شدن واردات خودرو قیمت خودروهای خارجی را ارزان‌تر خواهد کرد.

قیمت خودروهای خارجی به قیمت دلار بستگی دارد

در همین حال یک کارشناس خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا با واردات خودروهای خارجی در سال ۹۹ قیمت خودرو شکسته خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: در بودجه سال ۹۹ آمده واردات خودرو آزاد می‌شود این در حالی است که به دلیل بروکراسی‌های اداری اجرای یک قانون در کشور زمان‌بر است، بنابراین برای انجام واردات خودرو باید هزاران راه را پشت سر گذاشت. از سوی دیگر این بند از لایحه توسط شورای نگهبان رد شد. همچنین آنچه مشخص است دلار نیمایی دیگر به واردات خودروهای خارجی تخصیص نمی‌یابد، قیمت دلار هم در سه ماهه دوم سال ۹۹ مشخص نیست.

حتما بخوانید :  افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت مسکن در ۲ ماهه ۹۹

بابک صدرایی افزود: هنوز نرخ میزان تعرفه واردات و عوارض نیز مشخص نیست. در سال گذشته در کتاب مقررات صادرات و واردات تعرفه واردات خودرو ۱۵۰۰ سی سی ۵۰ درصد از ۱۵۰۰ سی سی تا دو هزار سی سی ۷۰ درصد در نظر گرفته شده بود اما در سال ۹۹ میزان تعرفه واردات خودرو مشخص نیست.

او اظهار کرد: بنابراین با توجه به مولفه‌های موجود در سطح کلان پیش‌بینی ما این است که قیمت خودروهای خارجی در سال ۹۹ تغییر چندانی نداشته باشد. یعنی ممکن است با آزاد شدن واردات قیمت برخی خودروها بین پنج تا شش درصد کاهش یابد.

صدرایی با اشاره به شکسته شدن قیمت خودروهای خارجی و داخلی در سه ماهه دوم سال ۹۹ گفت: چنانچه نرخ ارز همانند سال ۹۸ روند ۱۵ هزار تومان را به طور ثابت داشته باشد و نرخ عوارض و تعرفه خودروها تغییر نکند قیمت خودروهای خارجی در بازار شکسته خواهد شد.

این کارشناس بازار خودرو گفت: در حال حاضر قیمت سانتافه ۲۰۱۸ حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است. چنانچه زمانی واردات خودرو آزاد شود قیمت این خودرو دیگر به ۴۰۰ یا ۵۰۰ میلیون تومان نمی‌رسد.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی جالب از قیمت طلا در بازار
هرچند قیمت جهانی طلا در هفته‌های اخیر تحت تاثیر عوامل مختلف نوسانات زیادی را تجربه کرده و هنوز از کانال هزار و ۷۰۰ دلار عبور نکرده، اما همچنان بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که فلز زرد به‌زودی رکوردهای جدیدی را به‌ثبت خواهد رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.