تاریخ: ۸:۳۶ :: ۱۳۹۹/۰۱/۱۶

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

روند معاملاتی در صنایع مختلف طی نیمه نخست فروردین ۹۹ نشان داد صنایعی مثل دارو، غذا، شوینده، پخش و آن‌هایی که کمترین آسیب را از شرایط رکود اقتصادی پیش آمده می‌گیرند، گزینه‌های اول انتخاب فعالان بازار برای سرمایه‌گذاری میان مدت هستند.

 به گزارش رادیوسهام، در نیمه نخست سال ۹۹ که مصادف با تعطیلات نوروزی بود برخلاف آنچه فعالان بازار انتظار داشتند، بورس به روند صعودی خود ادامه داد.

در روزهای خانه‌نشینی و قرنطینه مردم ارزش معاملات خرد بورس از مرز ۵۵۰۰ میلیارد تومان گذشت که رقمی قابل توجه برای معاملات نوروزی به شمار می‌رود.

در دو روز گذشته اتفاقات قابل توجهی در بازار نفت جهانی رخ داد که سبب شد تا قیمت نفت پس از سقوط‌هایی که پشت سر گذاشت افزایش ۳۰ درصدی را تجربه کند؛ صعود دوباره قیمت نفت و پیش‌بینی‌هایی که مبنی بر رسیدن قیمت طلای سیاه به مرز ۴۰ دلار وجود دارد تزریق سیگنال مثبتی به بازار بورس است.

وضعیت کرونا در کشورهای اروپایی و هم‌چنین آمریکا روز به روز بدتر می‌شود و این موضوع چشم‌انداز خوبی از بازارهای مالی دنیا ارائه نمی‌دهد؛ با این وجود هم‌چنان نمی‌توان درباره آینده بازارها اظهار نظر دقیقی داشت چرا که تصمیمات ناگهانی سیاسیون همان‌گونه که درباره نفت غریب الوقوع بود، می‌تواند در انتظار سایر بازارها نیز باشد.

حتما بخوانید :  بورس در هفته بعد چه می‌شود؟

آنچه درباره بورس ایران پیش‌بینی و مطرح می‌شود امید به  روند صعودی میان مدت در صنایعی هم‌چون مواد غذایی، دارو، شوینده و شرکت‌هایی از این قبیل است که کمترین آسیب را از رکود به وجود آمده در اقتصاد می‌برند.

کدام صنایع بورسی در میان مدت خریدار دارند؟

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

جزئیات جدید از آزادسازی سهام عدالت
رئیس سازمان بورس گفت: قابلیت وثیقه‌گذاری و استفاده از کارت اعتباری و وام بانکی توسط مشمولان سهام عدالت نیز در شورای عالی بورس بررسی شد و اکنون منوط به تصمیم‌گیری بانک مرکزی است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.