2681, 2224, 
[ratings]

دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: طبق پیش‌بینی کارشناسان بین‌المللی قیمت انس جهانی طلا در سال ۹۹ به مرز یک هزار و ۸۰۰ دلار خواهد رسید، با این شرایط چنانچه قیمت انس جهانی طلا گران شود قیمت طلا نیز در بازار داخل نوسان خواهد داشت. قیمت طلا در سال ۹۹ چه می‌شود؟

به گزارش رادیوسهام، دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که قیمت طلا در سال ۹۹ چه وضعیتی خواهد داشت؟ گفت: طبق پیش‌بینی کارشناسان بین‌المللی قیمت انس جهانی طلا در سال ۹۹ به مرز یک هزار و ۸۰۰ دلار خواهد رسید، با این شرایط چنانچه قیمت انس جهانی طلا گران شود قیمت طلا نیز در بازار داخل نوسان خواهد داشت.

نادر بذر افشان افزود: بعد از قیمت انس جهانی طلا قیمت دلار نیز بر قیمت طلا اثرگذار است، چنانچه قیمت دلار در بازار داخل کنترل و نظارت نشود، قیمت طلا بعد از تعطیلات نوروز با نوسان همراه خواهد شد. این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا تقاضای سرمایه‌گذاران به سمت بازار طلا و ارز زیاد شده است، همین موضوع باعث شده که قیمت طلا در بازار جهانی گران شود.

او در توصیه‌ای به خریداران طلا گفت: با توجه به افزایش قیمت طلا برخی از مردم سرمایه‌هایشان را به سمت خرید طلای دست دوم سرریز کرده‌اند تقاضای ما از مردم این است که مراقب سلامتشان باشند؛ چرا که طلاهای دست دوم ممکن است به ویروس کرونا آلوده باشد. بنابراین توصیه ما این است که مردم خرید طلاهای کم اجرت را جایگزین خرید طلای دست دوم کنند.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.