2680, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: عملا شیوع ویروس کرونا باعث شد که روند معاملات مسکن در فروردین به صفر برسد. همچنین طبق آمارها در اسفند ماه سال ۹۸ روند معاملات مسکن نسبت به مشابه سال قبل آن با افت ۳۸ درصدی رو به رو بوده است.

به گزارش رادیو سهام، رئیس اتحادیه املاک تهران در پاسخ به این پرسش که معاملات مسکن به دلیل شیوع ویروس کرونا چه روندی دارد؟ گفت: بنگاه‌های املاکی از ۱۹ اسفند تاکنون تعطیل هستند، بنابراین عملا شیوع ویروس کرونا باعث شد که روند معاملات مسکن در فروردین به صفر برسد. همچنین طبق آمارها در اسفند ماه سال ۹۸ روند معاملات مسکن نسبت به مشابه سال قبل آن با افت ۳۸ درصدی رو به رو بوده است.

مصطفی قلی خسروی افزود: با کاهش روند معاملات مسکن هیچ افزایش قیمتی در مسکن مشاهده نمی‌شود، پیش‌بینی ما این است که کاهش قیمت مسکن در سال ۹۹ ادامه‌دار است. چرا که نمی‌شود بخش کلان اقتصاد یک جامعه ضربه ببیند اما قیمت مسکن روند افزایشی داشته باشد. تا زمانی که تقاضایی برای خرید مسکن وجود نداشته باشد قیمت مسکن گران نخواهد شد.

او با اشاره به اینکه اجاره‌ای هم در پایان سال ۹۸ شکل نگرفته است، اظهار کرد: مستاجران به دلیل ترس از کرونا اجازه بازدید را به شهروندان تهرانی نمی‌دهند. مشاورانی هم که کلید واحدهای مسکونی را در دفاتر مسکن در اختیار دارند نیز نتوانستند قراردادی را چه در حوزه خرید و چه در حوزه اجاره مسکن داشته باشند چرا که مردم به دلیل ترس شدید از کرونا پای معاملات مسکن حاضر نمی‌شوند.

حتما بخوانید :  افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت مسکن در ۲ ماهه ۹۹

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی جالب از قیمت طلا در بازار
هرچند قیمت جهانی طلا در هفته‌های اخیر تحت تاثیر عوامل مختلف نوسانات زیادی را تجربه کرده و هنوز از کانال هزار و ۷۰۰ دلار عبور نکرده، اما همچنان بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که فلز زرد به‌زودی رکوردهای جدیدی را به‌ثبت خواهد رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.