2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی کیتکو که در یکم ماه می منتشر شده، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین‌استریت به افزایش قیمت طلا در هفته پیش‌رو خوش‌بین هستند. با این حال، تعداد بدبین‌ها در این نظرسنجی افزایش یافته است. احتمال کاهش قیمت طلا چقدر است؟

در هفته پایانی آوریل، قیمت جهانی طلا دچار نوساناتی شد و در معاملات روز پنج‌شنبه بار دیگر به کانال هزار و ۶۰۰ دلار هم بازگشت. اما در نهایت روز جمعه پس از تهدیدهای ترامپ مبنی بر وضع تعرفه‌های جدید بر کالاهای چینی، رشد کرد.

به گزارش رادیو سهام، در هفته پنجم آوریل طلا با افت ۰٫۸ درصدی مواجه شد. تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا و عدم قطعیت، فلز زرد از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۳ درصد بازدهی داشته و تحلیلگران زیادی، ادامه روند صعودی این بازار را پیش‌بینی کرده‌اند.

بر اساس آخرین نظرسنجی هفتگی کیتکو که در یکم می انجام شده، ۱۵ تحلیلگر حرفه‌ای وال‌استریت شرکت کردند که ۹ نفر معادل ۶۰ درصد، رشد قیمت طلا را برای هفته آینده پیش‌بینی کرده‌اند. پنج نفر معادل ۳۳ درصد معتقدند، فلز زرد روند نزولی خواهد داشت و تنها یک نفر معادل هفت درصد هیچ نظری در مورد روند قیمت نداشته است.

از سوی دیگر، از میان هزار و ۷۵۰ نفر سرمایه‌گذاران خرد که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۹۴۳ رای‌دهنده، معادل ۵۴ درصد افزایش قیمت طلا و ۵۰۵ نفر، معادل ۲۹ درصد کاهش قیمت این فلز گرانبها را پیش‌بینی کردند. ۳۰۲ نفر از رای‌دهندگان، معادل ۱۷ درصد نیز نظری در مورد روند قیمت طلا نداشتند.

حتما بخوانید :  اگر قصد خرید خودرو دارید بخوانید | پیش بینی قیمت ها در بازار

در آخرین نظرسنجی انجام‌شده هفته گذشته، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین‌استریت در مورد آینده کوتاه‌مدت بازار فلز زرد خوش‌بین بودند که پیش‌بینی آنها صحیح نبود.

هرچند هنوز اکثریت تحلیلگران و سرمایه‌گذاران به آینده بازار فلز زرد خوش‌بین هستند اما تعداد بدبین‌ها نیز افزایش یافته است.

ریچارد بیکر، سردبیر نشریه اورکا ماینر، به کیتکونیوز گفته است: برخی فعالیت‌ها در ماه گذشته نقش قابل توجهی در کاهش قیمت طلا داشت با این حال، پیش‌بینی من این است که فلز زرد در هفته آینده بیش از هزار و ۷۰۰ دلار و قیمت نقره نیز حدود ۱۵٫۱۴ دلار در هر اونس خواهد بود.

استدلال او عدم قطعیت ناشی از شیوع ویروس کرونا و تاثیر پیامدهای مخرب آن بر بازارهای جهانی است.

به‌گفته او، نزدیک صفر نگه داشتن نرخ بهره نیز به‌نفع بازار طلا است. تزریق نقدینگی به بازار از سوی آمریکا، ژاپن و فرانسه از دیگر دلایل رشد قیمت طلا خواهد بود.

فیل فلین، تحلیلگر ارشد پرایس فیوچرز گروپ، از دیگر خوش‌بین‌های این بازار هم روند صعودی را برای هفته آینده پیش‌بینی کرده است.

شان لاسک، تحلیلگر ارشد موسسه والش‌ تریدینگ، سطح حمایتی هزار و ۶۷۵ و هزار و ۶۲۵ را برای طلا در هفته پیش‌رو پیش‌بینی کرده و معتقد است روند صعودی ادامه خواهد یافت. اما ممکن است رشد قیمت چندان نباشد و این خود فرصت خوبی برای خرید خواهد بود.

حتما بخوانید :  نرخ سود بانکی حریف بازار مسکن می‌شود؟

به‌گفته آدام باتن، تحلیلگر ارشد موسسه فارکس لایو، علی‌رغم افت قیمت طلا در روزهای پایانی هفته گذشته، سطح حمایتی همچنان هزار و ۶۵۹ دلار است و این خود نشان می‌دهد که قیمت طلا به کانال هزار و ۷۰۰ دلار بازخواهد گشت.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی اما معتقد است که طلا پس از اوج خود در اواسط مارس، اندکی کاهشی خواهد شد. بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی در برخی نقاط جهان خوش‌بینی سرمایه‌گذاران و رشد اشتها برای دارایی‌های پرریسک را به‌همراه داشته و این به زیان بازار طلاست.

با این حال او توصیه کرده که سرمایه‌گذاران اقدام به فروش طلا در هفته آینده نکنند؛ به‌عقیده او روند بلندمدت صعودی خواهد بود.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز پیش‌بینی کرده است که قیمت طلا در هفته آینده در سطح میانگین ۵۰ روز گذشته و در محدوده هزار و ۶۵۴ دلار قرار خواهد گرفت. با این حال او هم به آینده بلندمدت فلز زرد خوش‌بین است.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

بازار مسکن سال ۹۸ را چگونه تمام می‌کند؟
دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت می گیرد که به احتیاط معامله گران منجر شده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.