تاریخ: 4:48 :: 2020/05/23

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بررسی صورت مالی سالانه شرکت خاذین نشان می‌دهد این شرکت با وجود رشد ۳۹ درصدی درآمدهایش بازهم در پایان سال زیانده بوده است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت سایپا آذین که با نماد خاذین در بورس پذیرفته شده است در گزارش صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۸ خود از کاهش ۴۷ درصدی سود خالص خود نسبت به سال گذشته خبر داد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در این گزارش که به تازگی در وبسایت کدال منتشر شده، خاذین در سال مالی ۹۸ خود ۵۸۵ میلیارد و ۱۱۱ میلیون ریال درآمد عملیاتی داشته که در مقایسه با سال ۹۷ رشدی ۳۹ درصدی را به ثبت رسانده است. اما از سوی دیگر میزان هزینه‌ها و بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی این شرکت در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد بیشتر شده است. با این حساب، سایپا آذین در سال ۹۸ در مجموع زیانی ۱۱۷ میلیارد ریالی را محقق کرده که در مقایسه با زیان ۲۲۲ میلیارد ریالی سال ۹۷ بهبود عملکردی ۴۷ درصدی را نشان می‌دهد.

«خاذین» زیان‌دهی خود را ۴۷ درصد کاهش داد

با این حال میزان فروش صندلی و انواع محصولات این شرکت در سال ۹۸ به ۳۷۳ هزار و ۵۴۱ دست رسید که در مقایسه با سال ۹۷ رشدی ۱۰ درصدی داشته است این در حالی است که مبلغ فروش این شرکت در این مدت ۳۹ درصد بیشتر شده است و خاذین توانسته مجددا سود ناخالص خود را مثبت کند.

حتما بخوانید :  پيش بيني عملكرد بورس در آخرين روز تابستان

همچنین مجموع دارایی‌های این شرکت در پایان سال ۹۸ بیش از ۶۳۶ میلیارد تومان ارزیابی شد که در مقایسه با پایان سال ۹۷ بیش از ۶۰ درصد افزایش داشته است. خاذین همچنین در بورس نیز در یک ماه اخیر عملکرد خیره کننده‌ای داشته است و توانسته بیش از ۱۸ درصد بازدهی داشته باشد. این در حالی است که بازدهی سه ماهه این شرکت تنها ۲۵ درصد بوده و هر سهم خاذین در یکسال گذشته بیش از ۲۵۵ درصد افزایش قیمت داشته است.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

سود سال‌های آینده بورس پیش‌خور شد؟
شاخص کل در بازار بورس امروز (‌سه‌شنبه) ۱۳ هزار و ۹۶۵ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۵۸۱ هزار واحد رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.