تاریخ: 14:11 :: 2020/05/30

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

دبیرکل کانون کارگزاران طریقه فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها را تشریح کرد.

به گزارش رادیوسهام، بر اساس اعلام میرصانعی دبیر کل کانون کارگزاران، دارندگان سهام عدالت با مراجعه به سایت کارگزاری و واردکردن کدملی و شماره همراه ثبت شده در سایت خصوصی‌سازی می‌توانند وارد قسمت سهام عدالت شوند و در این بخش سبد سهام خود را مشاهده کرده و تا سقف ۳۰ درصد از ارزش کل سبد را برای فروش انتخاب کنند.

سپس کارگزاری پس از گرفتن کلیه سفارش‌های فروش مالکان سهام عدالت به قیمت بازار، تا ساعت ۱۴ آن روز این سفارش‌ها را به سپرده‌گذاری مرکزی ارسال می‌کند. سپرده‌گذاری مرکزی نیز تا پایان روز به اندازه سفارش‌های ارسال هر کارگزار را در کد اختصاصی آن شرکت ایجاد می‌کند و سپس کارگزار در روز کاری بعد از ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه تا ۱۴ سفارشات را در هر نماد به قیمت پایانی همان روز وارد سامانه می‌کند و اهالی بازار می‌توانند به قیمت پایانی آن روز، سهام مورد نظر را خریداری کنند.

این در حالی است که مالکانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند از امروز می‌توانند ۳۰ درصد از سهام خود را از طریق بورس یا مراجعه به بانک‌ها بفروشند، ۳۰ درصد سهام برای سهامدارانی که برگه‌های یک میلیون تومانی دارند معادل چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه «گکوثر»

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۸۶ نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.