2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی کیتکو که در ۲۹ ماه می منتشر شده، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین‌استریت به افزایش قیمت طلا در هفته پیش‌رو خوش‌بین هستند.

به گزارش رادیو سهام، در هفته‌ای که گذشت قیمت جهانی طلا بار دیگر به کانال هزار و ۶۰۰ دلار بازگشت و روند کاهشی به خود گرفت. با این حال، عدم قطعیت ناشی از تشدید تنش‌ها میان دو اقتصاد بزرگ جهان موجب شد، فلز زرد به روند صعودی بازگردد و در آخرین روز از معاملات (روز جمعه) به هزار و ۷۲۹ دلار در هر اونس برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس آخرین نظرسنجی هفتگی کیتکو، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت با اشاره به افزایش مناقشات میان پکن و واشینگتن و همچنین افت ارزش دلار، روند صعودی قیمت طلا را پیش‌بینی کرده‌اند.

در نظرسنجی اخیر کیتکو که در ۲۹ می انجام شده، ۱۵ تحلیلگر حرفه‌ای وال‌استریت شرکت کردند که ۱۳ نفر معادل ۸۷ درصد، رشد قیمت طلا را برای هفته آینده پیش‌بینی کرده‌اند. یک نفر معادل هفت درصد معتقد است، فلز زرد روند نزولی خواهد داشت و یک نفر معادل هفت درصد هیچ نظری در مورد روند قیمت نداشته است.

از سوی دیگر، از میان هزار و ۹۰ نفر سرمایه‌گذاران خرد که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۶۲۳ رای‌دهنده، معادل ۵۷ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۵۱ نفر، معادل ۲۳ درصد کاهش قیمت این فلز گرانبها را پیش‌بینی کردند. ۲۱۶ نفر از رای‌دهندگان، معادل ۲۰ درصد نیز نظری در مورد روند قیمت طلا نداشتند.

حتما بخوانید :  پیش فروش ۳ خودروی جدید سایپا آغاز شد

در آخرین نظرسنجی انجام‌شده هفته گذشته، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین‌استریت در مورد آینده کوتاه‌مدت بازار فلز زرد خوش‌بین بودند که پیش‌بینی آنها صحیح نبود؛ البته در دو روز پایانی هفته، قیمت جهانی طلا بار دیگر به روند صعودی بازگشت.

پیش‌بینی جدید کیتکو از قیمت جهانی طلا

کوین گریدی، مدیر موسسه فینیکس فیوچرز، یکی از خوش‌بین‌های این بازار است و با اشاره به شرایط تورمی موجود تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا، معتقد است که روند صعودی قیمت فلز زرد ادامه خواهد یافت.

به‌گفته فیل فلین، تحلیلگر ارشد پرایس فیوچرز گروپ، هرچند فروش طلا برای تزریق نقدینگی به بازار سهام موجب افت قیمت فلز زرد شده است، اما افزایش تنش‌ها میان ایالات متحده و چین و همین‌طور ادامه‌دار شدن اقدامات دولت‌ها برای محرک‌های اقتصادی در سراسر جهان در نهایت منجر به افزایش قیمت طلا خواهد شد.

شان لاسک، تحلیلگر ارشد موسسه والش‌تردینگ، افت ارزش دلار را در هفته گذشته از مهم‌ترین دلایل رشد قیمت طلا می‌داند. به‌گفته او، تشدید تنش‌ها میان دو اقتصاد بزرگ جهان رشد بازار سهام را در آمریکا متوقف خواهد کرد. این روند در بلندمدت افزایش قیمت طلا را به‌دنبال دارد.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز، با اشاره به تحلیل‌های تکنیکال، افت ارزش دلار و تنش‌های ژئوپلیتیکی میان آمریکا و چین از یک‌سو و در خاورمیانه از سوی دیگر، رشد قیمت طلا را پیش‌بینی کرده است.

حتما بخوانید :  قیمت دلار باز هم افزایش یافت

او معتقد است، قیمت جهانی طلا برای تحویل در ماه آگوست در بازار کامکس نیویورک به هزار و ۷۶۰ تا هزار و ۷۸۰ دلار افزایش خواهد یافت.

دنیل پاویلونیس، تحلیلگر ارشد در موسسه آرجی‌او فیوچرز اما معتقد است که طلا در محدوده کمتر از هزار و ۷۸۰ دلار باقی مانده و به‌نظر می‌رسد درست مانند ماه مارس و با ریزش بازار سهام، سرمایه‌گذاران برای تامین نقدینگی اقدام به فروش طلاهای خود کنند.

او از جمله بدبین‌های بازار است که افت قیمت جهانی فلز زرد را در هفته آینده پیش‌بینی کرده است.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۸۶ نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.