مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان عنوان کرد:
تاریخ: 7:20 :: 2020/06/01

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

حمیدرضا عظیمیان با اشاره به رشد اخیر بازار سهام به ویژه طی ۳ماه اخیر، اصلاحات صورت گرفته در چند روز گذشته را تنها ناشی از هیجانات غیر منطقی عنوان کرد و گفت: بازار سهام در مجموع روزهای اخیر با هیجانات غیرمنطقی روبرو است. از این روز کاهش ارزش سهام دلیل ضعف صنایع از جمله صنعت فولاد نیست. هیجانات غیرمنطقی علت اصلی افت قیمت نمادهای بزرگ از جمله فولادت

به گزارش رادیوسهام، حمیدرضا عظیمیان، مدیر عامل فولاد مبارکه گفت: بازار سرمایه طی ۳ ماه گذشته شرایط خاصی را شاهد  بود؛ درحالی که در دوران کرونا تمام بورس های دنیا سقوط کردند و با علامت های منفی پیاپی مواجه بودند، اما بورس ایران مثبت شد؛ بخشی از این امر به دلیل رشد نرخ دلار و تاثیر آن بر دارایی شرکت ها بود و بخش دیگر نیز به دلیل ورود نقدینگی جدید به این بازار است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع افزایش ارزش سهام پارامترهایی دارد، گفت: طی های اخیر در مجموع بازار سهام با هیجانات غیر منطقی روبه رو بود اما نوسان ارزش سهام از چارچوب منطقی و علمی برخوردار نیست ، از این روز کاهش ارزش سهام دلیل ضعف صنایع نبود.

عظیمیان ادامه داد: سهام فولاد مبارکه از جمله سهام باثبات و بنیادی بازار سرمایه است که خریداران آن همواره از آرامش خیال برخوردارند و جای نگرانی ویژه ای برای سهامداران وجود ندارد.

حتما بخوانید :  افزایش سود و درآمد فملی با بهره‌برداری از طرح مس درآلو و دره‌زار

مدیرعامل فولاد مبارکه ادامه داد: همچنین در راستای حمایت وزارت صمت از واحدهای صنعتی و معدنی، محدودیت صادرات برای کل زنجیره فولاد برداشته شد و  اصلاح سامانه بهین یاب مورد تایید قرار گرفت. بر این اساس قرار است اقدامات کارشناسی آن از هفته آینده شروع شود؛ این اتفاقات، علامت مثبتی است که حاکی از حرکت بازار به سوی رفتار کارشناسی و منطقی است.

عظیمیان در ادامه خاطرنشان کرد: این شرایط موجب می شود علاوه بر عرضه های مناسب از سوی ما،  نظر دولت در زمینه قیمت منطقی ورق برای مصرف کننده تامین شود و همچنین مصرف کننده نهایی هم بتواند کالای خود را با قیمت مناسب تامین کند.

وی ادامه داد: نکته جالب توجه اینکه افزایش ویژه قیمت ها در زمانی اتفاق افتاد که با مشکلاتی از جمله شیوع ویروس کرونا ،  تعطیلات نوروز وکاهش فعالیت های اقتصادی در ماه رمضان مواجه بودیم.

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

جزئیات جدید از آزادسازی سهام عدالت
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با انتشار اطلاعیه‌ای، فرایند آگاهی سهامداران سهام عدالت از کارگزار ناظر خود را اعلام کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.