تاریخ: 21:04 :: 2020/06/02

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۴۰ هزار و ۴۱۷ واحد روبه‌رو شد.

به گزارش رادیو سهام، بورس اوراق بهادار تهران،‌ دوباره به روند رو به رشد و رونق برگشت و در پایان معاملات امروز شاخص کل با افزایش ۴۰ هزار و ۴۱۷ واحد به یک میلیون و ۲۸ هزار و ۵۳۷ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۹۰۸۰ واحد به رقم ۳۳۰ هزار و ۴۹۰ واحد رسید.

امروز معامله‌گران بورس حدود ۱۱ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱٫۳ میلیون نوبت معامله و به ارزش ۹ هزار و ۹۰۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند که اگر ارزش معاملات فرابورس در روز جاری را هم در نظر بگیریم که به بیش از ۹۱۷۱ میلیارد تومان رسید، امروز معامله‌گران در بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران بیش از ۱۹ هزار و ۷۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند که این رقم به عنوان نقدینگی مورد نیاز سرمایه در گردش و سرمایه برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در اختیار شرکت‌های بورسی و فرابورسی قرار می‌گیرد.

به گفته کارشناسان، عمده دلیل جهش شاخص بورس تهران سرازیر شدن نقدینگی سرگردان جامعه به سمت بازار سرمایه و افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری و خرید سهام در بازار است که البته باید عمق و حجم بازار افزایش پیدا کند و شرکت‌های بورسی نیز نسبت به انتشار اوراق و حق‌تقدم برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای از این فرصت استفاده کنند.

حتما بخوانید :  چگونه از کارگزار ناظر سهام عدالت خود مطلع شویم؟

امروز عمده نمادهای مهم بورس مانند پتروشیمی خلیج‌فارس، پالایش نفت بندرعباس، فولاد مبارکه، کشتیرانی جمهوری اسلامی،‌ملی مس، شستا و گل‌گهر همگی در تقویت شاخص بورس اثرگذار بوده‌اند.

امروز عمده شاخص‌های بورس سبزپوش و افزایشی بوده و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی با رشد ۴ درصدی به رقم ۲۷۳ هزار و ۱۳۳ واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار هموزن با ۲٫۸ درصد رشد به ۲۱۸ هزار و ۶۸۹ واحد رسید. شاخص آزاد شناور با افزایش ۳٫۸ درصد به رقم یک میلیون و ۳۷۳ هزار و ۱۲۳ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با افزایش ۴٫۲ درصد به ۷۵۹ هزار و ۳۰۹ واحد رسید. شاخص بازار دوم بورس با افزایش ۳٫۸ درصد به رقم ۲ میلیون و ۵۱ هزار و ۴۱۰ واحد رسید.

نمادهای پربیننده امروز شامل بانک ملت، بانک تجارت، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان‌، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، ملی‌مس ایران و پالایش نفت بندرعباس بوده‌اند.

امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل در پایان معاملات ۳۲۸ واحد افزایش یافته و به رقم ۱۱ هزار و ۶۷۳ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از ۷۶۶ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از ۲٫۶ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۶۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۹۱۷۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

حتما بخوانید :  عرضه فرآورده‌های پالایشی و پتروشیمی در بورس انرژی

 امروز عمده نمادهای مهم فرابورس مانند گل‌گهر، ذوب‌اهن اصفهان،‌صبا تأمین، پتروشیمی مارون، پتروشیمی تندگویان و فولاد هرمزگان جنوب همگی در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بودند.

همچنین نمادهای پربیننده در فرابورس که مورد اقبال معامله‌گران قرار گرفته شامل ذوب‌آهن، بانک دی، سیمان لار سبزوار، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، تولید دارو، کارخانجات صنعتی تبرک و پتروشیمی زاگرس بوده‌اند.

منبع: فارس

خبر انتخاب شده برای شما

جزئیات جدید از آزادسازی سهام عدالت
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با انتشار اطلاعیه‌ای، فرایند آگاهی سهامداران سهام عدالت از کارگزار ناظر خود را اعلام کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,