تاریخ: 11:08 :: 2020/06/07

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس بازار سرمایه، گفت: تداوم حضور سهام عدالت در بورس را می‌توان یکی از دلایل جهش بورس در روز گذشته دانست. بورس نیازمند اصلاح قیمتی است

به گزارش رادیو سهام، فردین آقا بزرگی درخصوص روند افزایش شاخص‌های بازار بورس، اظهار کرد: بزرگ‌ترین نحوه ی واگذاری سهام عدالت و برآورد از حجم معاملاتی که در سهام عدالت صورت خواهد گرفت دلیلی شد تا عرضه‌ها در بازار بورس زیاد شود یا انتظار اشخاص بر سمت این مسئله برود که قیمت‌ها در بازار باید روند نزولی را طی کنند.

این کارشناس بازار سرمایه، افزود: مردم با مشخص شدن حجم اندک عرضه‌ها و میزان متقاضیانی که از طریق سیستم بانکی وارد حوزه فروش شدند یعنی در اصل افرادی که شیوه ی مستقیم را در سایت سهام عدالت مشخص کردند به نحوی سبب افزایش شاخص‌ها در بازار سرمایه شد.

او تاکید کرد: نکته‌ای که در این مسئله باید به آن توجه کرد هر گونه تلاطم چه در جهت منفی یا مثبت بازار به صورت اتوماتیک است.

آقا بزرگی تصریح کرد: در اصل باتوجه به شاخص هایی اخیرا که مشاهده کرده‌ایم به این نتیجه خواهیم رسید که بازار دارد به ثبات نسبی خود نزدیک می‌شود و در ادامه نباید انتظار داشت که شاخص‌ها در روز‌های آینده نیز مانند ۱۳ و ۱۷ خرداد مثبت باشد به علت آنکه اگر به تعدیل ۲۵ یا ۳۵ درصد اصلاح قیمتی که در بازار رخ داد تازه ۱۵ درصد از آن جبران شده است.

حتما بخوانید :  "کگل" به هر سهم ۱۳۶۱ ریال اختصاص داد
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

عرضه اولیه عالیس در بورس تا ۳ ماه دیگر
بازار سهام نسبت به عبور قیمت دلار از نرخ ۱۸ هزار تومان در بازار آزاد و ورود به کانال قیمتی ۲۲ هزار تومان واکنش مثبت نشان داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.