تاریخ: 14:15 :: 2020/06/10

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۳۵۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۱۵۳ هزار و ۶۷۷ واحد رسید.

به گزارش رادیو سهام، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۵۵۵۹ واحد صعود معادل ۳.۱۸ درصد به یک میلیون و ۱۵۳ هزار و ۶۷۷ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۹۴۳۶ واحد افزایش معادل ۳.۱۸ درصد به ۳۰۶ هزار و ۱۴۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۹۰۰۴ واحد رشد معادل ۲.۵۱ درصد به ۳۶۸ هزار و ۹۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۵۹۵۲ واحد افزایش معادل ۲.۵۱ درصد به ۲۴۳ هزار و ۳۳۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۴۷۳۹۱ واحد افزایش معادل ۳.۱۷ درصد به یک میلیون و ۵۴۲ هزار و ۴۳۹ واحد، شاخص بازار اول با ۳۲۱۰۳ واحد افزایش معادل ۰.۵۰ درصد به ۸۶۴ هزار ۵۴۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۶۶۲۱ واحد صعود معادل ۲.۱۲ درصد، به ۲ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۶۳۹ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «خودرو با ۳۹۶۸ واحد، فولاد با ۲۹۴۴ واحد، فملی با ۲۳۸۹ واحد، وبملت با ۱۳۱۴ واحد، اخابر با ۱۱۸۹ واحد، پارسان با ۱۱۰۴ واحد و شپنا با ۱۱۰۱ واحد» بیشترین تاثیر مثبت و منفی را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

حتما بخوانید :  عرضه اولیه‌های احتمالی در ماه آینده

افزایش نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «خودرو با ۲۱۷۲۳ واحد صعود معادل ۱۰.۴۰ درصد به ۲۳۰ هزار و ۶۵۵ واحد، وسایل ارتباطی با ۳۳۱۳ واحد افزایش معادل ۵ درصد به ۶۹ هزار و ۶۰۰ واحد، کاشی و سرامیک با ۲۲۹۵ واحد رشد معادل ۴.۸۲ درصد به ۴۹ هزار و ۸۹۹ واحد، فنی مهندسی با ۳۷۰ واحد افزایش معادل ۴.۸۱ درصد به ۸ هزار و ۸۴ واحد، زراعت با ۱۲۹۱۵ واحد صعود معادل ۴.۸۰ درصد به ۲۸۲ هزار و ۶۴ واحد، فرآورده نفتی با ۱۵۹۲۰۸ واحد رشد معادل ۴.۵۵ درصد به ۳ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۷۶۹ واحد، اطلاعات و ارتباطات با ۴۴ واحد افزایش معادل ۴.۵۲ درصد به یک هزار و ۱۸ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «کفرا، چکاران، مداران، وبوعلی، شنفت، قشکر و زمگسا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غدام، قپیرا، بنیرو، غشان، کسرام، غمارگ و وپخش» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۴۳۹ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ هزار و ۴۲۷ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰۵ هزار و ۱۲۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

حتما بخوانید :  "وبصادر" درباره افزایش نرخ تسعیر ارز شفاف سازی کرد

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۱۵۳ هزار واحدی

تثبیت شاخص بورس در کانال یک میلیون و ۱۵۳ هزار واحدی

منبع: ایبنا

خبر انتخاب شده برای شما

تصویب دو فوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی
جلسات غیرعلنی امروز مجلس درحالی با حضور وزیر اقتصاد و وزیر صمت برگزار شد که رئیس مجلس از توافق مجلس و دولت درباره بازار فولاد خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.