تاریخ: 14:13 :: 2020/06/13

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۳۶۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۱۸۹ هزار و ۸۰۷ واحد رسید.

به گزارش رادیو سهام به نقل از ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین رشد ۳.۰۱ درصد مواجه شدند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۶۱۲۸ واحد صعود معادل ۳.۱۳ درصد به یک میلیون و ۱۸۹ هزار و ۸۰۷ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۹۵۸۶ واحد افزایش معادل ۳.۱۳ درصد به ۳۱۵ هزار و ۷۲۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۰۰۲۵ واحد رشد معادل ۲.۷۲ درصد به ۳۷۸ هزار و ۱۲۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۶۶۲۵ واحد افزایش معادل ۲.۷۲ درصد به ۲۴۹ هزار و ۹۱۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۴۹۲۷۹ واحد افزایش معادل ۳.۱۹ درصد به یک میلیون و ۵۹۱ هزار و ۷۲۸ واحد، شاخص بازار اول با ۲۸۲۵۵ واحد افزایش معادل ۳.۲۷ درصد به ۸۹۲ هزار ۷۹۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۶۵۴۷۵ واحد صعود معادل ۲.۹۱ درصد، به ۲ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با ۳۱۱۸ واحد، فملی با ۲۵۰۶ واحد، فارس با ۲۲۶۳ واحد، وبملت با ۱۳۸۵ واحد، وامید با ۱۲۲۶ واحد، اخابر با ۱۱۷۲ واحد و شپنا با ۱۱۴۸ واحد» بیشترین تاثیر مثبت و منفی را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

حتما بخوانید :  ترافیک مجامع شرکت‌ها

افزایش نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۱۹۱۵ واحد صعود معادل ۴.۸۱ درصد به ۴۱ هزار و ۷۷۲ واحد، سایر معادن با ۲۷۳۸۹ واحد افزایش معادل ۴.۷۹ درصد به ۵۹۸ هزار و ۹۵۸ واحد، فرآورده نفتی با ۱۶۸۹۷۲ واحد رشد معادل ۴.۶۱ درصد به ۳ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۷۴۰ واحد، حمل و نقل با ۱۶۹۱ واحد افزایش معادل ۴.۶۱ درصد به ۳۸ هزار و ۴۰۳ واحد، محصولات فلزی با ۱۷۶۵۲ واحد صعود معادل ۴.۵۵ درصد به ۴۰۵ هزار و ۸۳۰ واحد، ذغالسنگ با ۱۱۰۹ واحد رشد معادل ۴.۴۷ درصد به ۲۵ هزار و ۹۳۵ واحد، زراعت با ۱۲۵۷۲ واحد افزایش معادل ۴.۴۶ درصد به ۲۹۴۹ هزار و ۶۳۶ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وسپه، پکرمان، مرقام، پتایر، کاما، وبشهر و قثابت» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فایرا، کسرام، کفپارس، شفارس، کساوه، تکمبا و قنیشا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۲۷۶ هزار نوبت معاملاتی، ۷ هزار و ۷۱۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۹۹ هزار و ۷۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

حتما بخوانید :  چشم‌انداز بازار سرمایه در روزهای آینده

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

صعود ۳۶۱۲۸ واحدی شاخص بورس

خبر انتخاب شده برای شما

تصویب دو فوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی
جلسات غیرعلنی امروز مجلس درحالی با حضور وزیر اقتصاد و وزیر صمت برگزار شد که رئیس مجلس از توافق مجلس و دولت درباره بازار فولاد خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.