2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 4٫۵۰ out of 5)
Loading...

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، صعود نرخ ارز و اونس جهانی را عامل افزایش نرخ طلا و سکه طی روزهای اخیر عنوان کرد و گفت: درصورت ادامه روند صعودی نرخ ارز، نرخ طلا و سکه نیز گران خواهد شد. قیمت طلا و سکه گران خواهد شد

به گزارش رادیو سهام، ابراهیم محمدولی درباره علت گران شدن نرخ طلا و نرخ سکه توضیح داد: طی چند روز اخیر شاهد افزایش نرخ ارز و اونس جهانی طلا بودیم و همین تغییر مسیر بازارهای موازی باعث افزایش نرخ سکه و طلا شده است.

او ادامه داد: این درحالیست که همچنان تقاضای چندانی برای خرید طلا و سکه وجود ندارد و با توجه به بیماری کرونا و سخت شدن شرایط اقتصادی مردم، برخلاف گذشته کم‌تر کسی چه برای مصرف و چه سرمایه‌گذاری طلا و سکه می‌خرد.

محمدولی با اشاره به افزایش نرخ دلار تاکید کرد: از بانک مرکزی خواستاریم که دوباره آرامش را در بازار ارز برقرار کند چراکه در غیر این صورت نرخ طلا و سکه به ثبات نخواهد رسید و همچنان شاهد رکورد بازار طلا و افت تقاضا خواهیم بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره پیش‌بینی نرخ طلا و آینده نرخ سکه تا پایان هفته جاری اظهار کرد: اگرچه قیمت‌ها حتی برای یک دقیقه بعد هم قابل پیش‌بینی نیست اما با توجه به تاثیرگذاری نرخ دلار بر نرخ طلا و سکه، درصورت افزایش مجدد نرخ ارز شاهد رشد بهای طلا و سکه نیز خواهیم بود.

حتما بخوانید :  پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال

 

منبع: اقتصاد آنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

سقف وام مسکن افزایش می‌یابد؟
برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که در شرایط کنونی برای کاهش التهاب بازار مسکن، افزایش نرخ سود بانکی می تواند کمک کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.