تاریخ: 10:10 :: 2020/06/17

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

نفت پاسارگاد (شپاس) در سال مالی منتهی به اسفند ۹۸ با جهش قابل توجه ۱۵۲ درصدی به ازای هر سهم سود خالص ۱۲۷٫۸ تومانی محقق کرد.

به گزارش رادیو سهام، نفت پاسارگاد در پایان سال مالی منتهی به اسفند ۹۸ با درآمد ۳۸۰۷ میلیارد تومانی و بهای تمام شده ۳۴۵۳٫۴ میلیارد تومانی سود ناخالص ۳۵۳٫۶ میلیارد تومانی ساخته که ۹۱ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال ۹۷ است. سود عملیاتی با رشد ۱۲۲ درصدی معادل ۲۹۳٫۸ میلیارد تومان و سود خالص با جهش ۱۵۲ درصدی برابر ۳۰۶٫۷ میلیارد تومان گزارش شده است. با توجه به افزایش قابل توجه سود، به ازای هر سهم سود خالص ۱۲۷٫۸ تومانی محقق شده درحالی که در سال مالی ۹۷ سود خالص به ازای هر سهم ۵۰٫۷ تومان بوده است. پیشنهاد هیئت مدیره شپاس تقسیم سود ۱۰ درصدی از سود انباشته است، که برای تایید نهایی آن نیازمند تصویب در مجمع است.

نکته قابل توجه گزارش شپاس افزایش مقدار صادرات بود؛ این شرکت از نظر فروش مقداری در سال مالی ۹۸ شاهد افت ۲۱ درصدی فروش داخلی و در مقابل افزایش ۵۳ درصدی فروش صادراتی هستیم.

"شپاس" جهش 152 درصدی سود خالص را رقم زد

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

افزایش ۳۰ درصدی فروش "ستران" در اولین ماه پاییز
شرکت سیمان تهران طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به انتهای مهر معادل ۶۰۶,۸۱۳ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره ۱ ماهه مشابه سال قبل ۳۰% افزایش داشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  روند معاملات بازار سهام چگونه بود؟