2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 3٫۰۰ out of 5)
Loading...

در روزهای اخیر به نظر می‌رسد بازار طلا از سه ناحیه در حال متاثر شدن است. یکی بورس کالا، دیگری بازار جهانی و علاوه بر این‌ها، بازار ارز. قیمت‌ها در بازار ارز رو به فزونی است اما در دو بخش دیگر مورد اشاره وضعیت چطور است؟ پیش بینی قیمت طلا در روزهای آینده

به گزارش رادیو سهام، اما به جز روند صعودی قیمت ارز و سیگنال تحریک‌کننده آن برای بازار و قیمت طلا، وضعیت در بورس کالا چطور است؟

در این مورد دنیای اقتصاد روایت کرده است: بازار سکه در معاملات روز دوشنبه رکورد تازه‌ای را ثبت کرد. ساعت ۱۶ دیروز قیمت هر سکه طرح جدید ۸۰ هزار تومان افزایش یافت و به سطح بی‌سابقه ۸ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسید.

عبور مجدد دلار از سطح حساس ۲۰ هزار تومانی در روز گذشته در کنار پیشروی اونس طلای جهانی، زمینه‌ساز تحرکات مثبت در معاملات سکه شد. ضمن اینکه رکوردشکنی اوراق سکه یک‌روزه در بورس کالا هم در سیگنال‌دهی به سکه فیزیکی موثر بود. قیمت سکه‌های تحویل یک‌روزه در بورس کالا روز یکشنبه برای اولین بار تا سطح ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پیش رفته بودند. اما دیروز ناظر بورس کالا، معاملات این اوراق را به دلیل آنچه «قیمت‌های متعارف» خوانده، متوقف کرد تا به این ترتیب، یک‌بار دیگر شاهد پاک کردن صورت مساله برای جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی باشیم.

حتما بخوانید :  احتمال کاهش ارزش دلار چقدر است؟

درباره بازار جهانی وضعیت چطور است؟ در این مورد هم دنیای اقتصاد گزارش داده است: قیمت طلای جهانی اولین روز کاری هفته را با رشد قیمت سپری کرد. هر اونس طلای فیزیکی ساعت ۱۶ دیروز به قیمت هزار و ۷۷۴ دلار معامله شد و ۲ دلار بالاتر قرار گرفت. موج جدید ابتلا به ویروس کرونا طی یک هفته اخیر موجب نگرانی سرمایه‌گذاران درخصوص ایجاد محدودیت در آمریکا و دیگر نقاط جهان و در نتیجه تقویت قیمت طلا شد. طرح بازگشایی کسب‌وکارها در ایالت‌های بزرگ و پرجمعیت آمریکا متوقف و در کشورهایی چون هند، برزیل و مکزیک آمار بسیار بالای ابتلا به کرونا گزارش شده است.

برخی تحلیلگران ادامه این روند را به معنای فشار بر بانک‌های مرکزی(به خصوص در آمریکا) برای تزریق پول بیشتر به اقتصاد و کاهش نرخ بهره به محدوده منفی می‌دانند. به همین دلیل طلا در این هفته صورت‌جلسه فدرال رزرو و آمارهای مهم اقتصادی(اشتغال و تولید) را زیر ذره‌بین دارد.

خبر انتخاب شده برای شما

هجوم مردم برای خرید دلار | ماجرا چیست؟
طبق آخرین نرخ اعلام شده توسط کانون صرافان، نرخ دلار در بازار آزاد با ۲۰۰تومان افزایش نسبت به ابتدای روز به ۲۵۳۰۰ و یورو به ۲۹۹۰۰تومان رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.