تاریخ: 10:14 :: 2020/07/09

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

استاندار آذربایجان شرقی از عرضه ۲۰ درصد سهام شرکت داروسازی دانا در بازار سرمایه خبر داد.

 عرضه اولیه یک شرکت دارویی در راه است

به گزارش رادیو سهام، ایرنا نوشت: محمدرضا پورمحمدی در بازدید از شرکت داروسازی دانا با اشاره به نام گذاری امسال به عنوان” جهش تولید” از سوی مقام معظم رهبری گفت: تلاش برای تحقق شعار سال، اصلی ترین استراتژی کشور در شرایط کنونی و یکی از مهم ترین اولویت های ماست.

وی از شرکت داروسازی دانا به عنوان یکی از افتخارات استان و کشور نام برد و افزود: این شرکت نه تنها در عرصه ملی بلکه در منطقه و خاورمیانه نیز تنهاترین و بزرگترین کارخانه تولید بسیاری از داروها و آنتی بیوتیک‌هاست.

وی با قدردانی از همکاری مستمر این شرکت با پزشکان و داروسازان متخصص عنوان کرد: این واحد توانسته مواد اولیه بسیاری از واحدهای تولیدکننده دارو در سراسر کشور را نیز تامین کرده و عنوان برترین واحد کیفی را در کشور از آن خود کند.

استاندار آذربایجان شرقی تسریع در تکمیل خط توسعه این شرکت را ضروری دانست و اعلام کرد: تا پایان سال چند خط تولیدی دارو و تجهیزات مورد نیاز در حوزه پزشکی، مورد بهره برداری قرار می گیرد.

پورمحمدی از برنامه ریزی برای عرضه ۲۰ درصد از سهام این شرکت در بازار سرمایه خبر داد و عنوان کرد: سود و درآمد حاصل از سرمایه گذاری در بورس نیز در بخش توسعه شرکت و افزایش خطوط تولید، هزینه خواهد شد.

حتما بخوانید :  افزایش دو برابری صادرات « فملی» در 4 ماه گذشته

شرکت داروسازی دانا در سال ۷۷ مورد بهره برداری قرار گرفته و در این مدت توانسته برای بارهای متعدد، عنوان برترین شرکت تولیدکننده دارو، آنتی بیوتیک و برخی از تجهیزات مورد نیاز در حوزه پزشکی را کسب کند.

فرآیند توسعه خطوط و برخی از بخش های شرکت دانا در حال انجام است و تا پایان سالجاری طرح هایی همچون واحد تولید آمپول، واحد تولید قطره و شربت، واحد تولید سرم و چند خط تولیدی دیگر در این شرکت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

خبر انتخاب شده برای شما

"وتجارت" به سود رسید
بانک تجارت در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۱۰ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته، از سودسازی در هر سهم حکایت دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.