تاریخ: 9:59 :: 2020/08/02

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در آغاز اجرای قانون سهام عدالت و واگذاری آن به مشمولان در سال ۱۳۸۵، حدود ۵۰ میلیون نفر از افراد جامعه، سهام عدالت را دریافت کردند که ۲۰ میلیون نفر از این تعداد، جزو ۶ دهک پایین درآمدی بودند.

به گزارش رادیو سهام، جدیدترین خبر درخصوص سهام عدالت، طرح جاماندگان این سهام بوده و مطابق با این طرح، اقشار کم‌درآمد جامعه در اولویت واگذاری سهام عدالت هستند که ۶ دهک جامعه را در برمی‌گیرد.

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به طرح مجلس برای ساماندهی جاماندگان سهام عدالت به احتمال روند بررسی طرح ساماندهی جاماندگان سهام عدالت در جلسه علنی روز یکشنبه، یازدهم مرداد ماه اشاره کرد.

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت در پایان معاملات هفته گذشته، با افت ۸۱۷ هزار و ۹۸۴ تومانی نسبت به هفته قبل به ۱۸ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۵۶۴ تومان رسید. طبق آخرین آمارها، ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت، ۳۰ درصد از سهام خود را به فروش رسانده‌اند. همچنین مهدی نعمتی، عضو ستاد اطلاع‌رسانی آزادسازی سهام عدالت از قرارگیری۹۰۰ هزار نفر در فرایند فروش سهام عدالت خبر داد.

بدین ترتیب ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت قابل فروش، به حدود ۵ میلیون و ۶۴۱ هزار تومان رسیده است. در صورت آزادسازی ۳۰ درصد دوم سهام عدالت، ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت قابل فروش به محدوده  ۱۱ میلیون تومان خواهد رسید.

حتما بخوانید :  تعادل بورس با ابزار حمایتی

همانطور که در دیگر گزارش‌های مربوط به سهام عدالت اشاره شد، در هفته‌های اخیر بسیاری از سهامداران، نارضایتی خود را از تاخیر در زمان دریافت وجه حاصل از فروش سهام عدالت اعلام کرده‌اند و میتوان گفت پاسخ درستی را از بانک‌ها و کارگزاری‌ها دریافت نمی‌کنند.

افرادی که روش مستقیم را در آزاد سازی سهام عدالت انتخاب کرده‌اند، پس از عید غدیر می‌توانند علاوه بر ۳۰ درصد قبلی، ۳۰ درصد دیگر و در مجموع ۶۰ درصد از سهام عدالت خود را به فروش برسانند. این در حالی است که هنوز مشکلات سهامداران درخصوص فروش  ۳۰ درصد از سهام رفع نشده است و آزادسازی ۶۰ درصد سهام عدالت، موانع و مشکلات بیشتری را ایجاد خواهد کرد.

بسیاری از مشمولان سهام عدالت به دلیل نیاز ضروری به وجه حاصل از فروش سهام خود، انتظار دریافت پول را پس از مدت کوتاهی دارند. این در حالی است که برخی از سهامداران پس از گذشت یک یا دو ماه از ثبت سفارش، وجه خود را دریافت می‌کنند.

بدیهی است همچنان روند درست و کاملی برای آزادسازی سهام عدالت درنظر گرفته نشده است و لزوم اجرای طرحی کارآمد برای آزادسازی ۶۰ درصد از این سهام از سوی دولت، ستاد آزادسازی سهام عدالت و دیگر نهادهای مرتبط احساس می‌شود.

حتما بخوانید :  افزایش۳۶ درصدی درآمد یک تامین سرمایه بانکی

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

منشاء نقدینگی در بازار سهام
محمدمهدی مومن زاده: «در کنار کمیّت بازار اوراق تامین مالی، ترکیب و ماهیت رشد این بازار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: